Чи вистачить Україні газу та вугілля, щоб завершити складний опалювальний сезон

Попри удари окупантів по енергетичній інфраструктурі, Україна пройшла половину зими

Чи вистачить Україні газу та вугілля, щоб завершити складний опалювальний сезон
За підтримки міжнародних партнерів сформовано фонд підтримки енергетики, у який надійшло вже майже 145 мільйонів доларів

Стартував останній, найкоротший місяць зими, і виникає запитання – яка ситуація з запасами. На початок лютого в українських газових сховищах зберігається понад 11 мільярдів кубометрів газу, на складах – близько 1,2 мільйона тонн вугілля. Цих ресурсів має вистачити, щоб завершити опалювальний сезон. 

Про це повідомив народний депутат, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він розповів, що за підтримки міжнародних партнерів сформовано фонд підтримки енергетики, у який надійшло вже майже 145 мільйонів доларів.

Донорами виступили Німеччина, Великобританія, Іспанія, Австрія, Данія, Європейська Комісія, KfW, Erra та REKK. Вже придбано тисячі одиниць енергетичного обладнання, паливо та інші критично важливі для вітчизняної енергетики товари, які розподіляються у першу чергу серед найбільш постраждалих регіонів від ракетних і дронових атак.

"Маємо на початок лютого: понад 11 мільярдів кубометрів газу та близько 1,2 мільйона тонн вугілля. Завдяки теплій зимі і зменшенню споживання цих ресурсів – нам їх із запасом вистачить, щоб стабільно завершити поточний опалювальний сезон і розпочати підготовку до наступного", - наголосив Гетманцев.

Що цьому передувало

Нещодавно у Нафтогазі України запевнили, що палива для проходження опалювального сезону Україна вистачить. Україна має у своєму розпорядженні достатній обсяг. Водночас через ворожі обстріли, енергетична інфраструктура України була пошкоджена, внаслідок чого був потрібний додатковий обсяг газу для електрогенерації. Наразі вже вдалося забезпечити додатковий обсяг газу у розмірі 1,1 мільярда кубометрів імпортного ресурсу, певний обсяг газу ще очікується. В нинішніх погодних умовах достатньо для завершення осінньо-зимового періоду. Підприємства групи Нафтогаз запроваджують новий підхід у підготовці до опалювальних сезонів із циклом планування на два роки вперед. Тобто фахівці намагаються врахувати всі наступні виклики та ризики.

Раніше ми писали, що відомо про опалювальний сезон на Луганщині. Також читайте, коли у Києві зливатимуть воду з систем опалення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube