Заступник Кличко розповів про стан системи опалення у столиці
Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв роз’яснив ситуацію з теплопостачанням у столиці, яка може скластися через російські ракетні атаки та як наслідок - перебоїв з постачанням електроенергії. За його словами, при температурі на вулиці нижче ніж -3, працівники керуючих компаній, ЖЕД, ОСББ, ЖСК потрібно буде без додаткових погоджень звільнити будинкові системи від води.
«За температури повітря мінус 3 градуси і нижче (не в квартирі чи у будинку, а на вулиці). І обслуговуюча організація має оперативно виконати це самостійно, якщо неможливо це узгодити з теплопостачальною компанією. Це не складно, але це убезпечить систему опалення будинку від замерзання та розгерметизації», — наголосив заступник голови КМДА.
Він пояснив, що ризик замерзнути найвищий в будинках із так званою шатровою покрівлею, де трубопроводи йдуть горищем. Проте процедура злиття теплоносія нічим не шкодить будинку. За словами Пантелеєва, після відновлення роботи централізованого постачання міста, окремих районів чи будівлі, будинкова система знову заповнюється.
Частина столичних котелень вже оснащена генераторами, поступово місто закуповує все більше необхідного обладнання. Проте, за словами Петра Пантелеєва, роботу великих районних котелень підтримувати генераторами неможливо. Крім того, робота великих котелень залежить від стаціонарного водопостачання, з яким також можуть бути проблеми. Місто знає, які котельні заживить, що вони обігріватимуть у кризових ситуаціях.
«Але розраховувати на те, що все місто працюватиме на генераторах і надаватиме комунальні послуги у таких обсягах, як у мирний час чи принаймні як зараз, це утопія. Також кияни мають розуміти, що в роботі генераторів є інший бік — високий рівень споживання палива. У кризовій ситуації це — ще один виклик для міста: забезпечення пальним. Це і його наявність у Києві, і логістика. Тому доведеться балансувати й використовувати генератори лише на найнеобхідніші напрями», — розповів Петро Пантелеєв.
19 грудня, російські окупанти завдали ударів по Києву дронами-камікадзе "Shahed". Усього ворог випустив 23 безпілотника, із яких 18 вдалось знищити. Місцева влада заявила про влучання в об’єкти інфраструктури та житлові будинки.
Як повідомили 19 грудня у НЕК "Укренерго", у 10 областях та Києві через тяжку ситуацію в енергосистемі запроваджено графіки аварійних відключень електроенергії. У компанії також попередили, що відновлення енергопостачання побутовим споживачам може зайняти тривалий час.
Раніше ми повідомляли, що після російських атак на Київ і пошкодження об'єктів інфраструктури, комунальники вже відновили роботу більшості котелень. Однак, приблизно 3% споживачів ще залишаються без опалення. У деяких районах столиці важка ситуація зі світлом.
Раніше ми писали, що найближчими днями графіки відключення світла в Україні будуть ще складнішими. Нічна атака 19-го грудня призвела до значних пошкоджень.
Яких графіків відключення електроенергії очікувати українцям розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.