Чи справді небезпечно приймати ванну: відповідь вчених

Льодяний душ, як і гаряча ванна, - несуть шкоду організму.

Ванна, купання, вчені, досліди, вода
Ванна може додати стресу!

Ми всі любимо довго поніжитися у гарячій ванні, щоб зняти напругу дня. На жаль, виявилося, що причиною стресу може стати сама ванна. Адже гаряча вода здатна спровокувати подразнення шкіри та запалення. Тож найперше - слід уникати довгого перебування у гарячій воді.

Бальнеотерапія – вона ж гідротерапія, вона ж сидіння у ванні для лікувальних цілей – існує протягом століть, її наукові повноваження традиційно вважалися приблизно еквівалентними, скажімо, гомеопатії, пише Iflscience. 

Чим ванна корисна 

Ванна здатна заспокоювати та зміцнювати нервову систему, знижувати рівень тривожності та навіть лікувати депресію. Часті ванни допомагають почуватися здоровішими та краще спати, вони очищають тіло від грибків та бактерій, які накопичується при контакті з навколишнім середовищем.

Нещодавні дослідження показують, що занурення в теплу воду насправді мають певний терапевтичний ефект. Сьогодні ми знаємо, що регулярне купання в сауні чи гідромасажній ванні може допомогти зменшити ризик серцево-судинних захворювань.

Інші дослідження пов’язують часті сеанси в гарячій ванні зі зниженням рівня глюкози в крові при цукровому діабеті та лікуванням генекологічних проблем, як от синдром полікістозних яєчників.

Оптимальна температура та час 

Однак температура ванни при цьому не повинна перевищувати певні показники, адже гаряча вода здатна знежирювати шкіру, змиваючи її захисний бар'єр. Це здатне зробити шкіру зневодненою та тьмяною чи схильною до акне. Отож оптимальна ванна - це 15 хвилин і 44°C. Щоб виміряти температуру води - скористайтесь спеціальним термометром. Придбати такий можна в будь-якому магазині з товарами побуту. 

Приймаючи ванну, ви повинні намагатися обмежити її 15 хвилинами, бо довше перебування у ванні почне позбавляти шкіру її натурального захисного шару, що призведе до запалення та подразнення. Однак приймати льодяний душ може бути так само небезпечно, як і надто гарячу ванну, не забувайте про це!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube