Військовий ЗСУ про ухилянтів: це вже не українці, а "цигани" - відео

Читать на русском

На думку військовослужбовця, ухилянти обрали для себе "циганське життя" і будуть до скону "жити в контейнерах"

Читать на русском
Військовий про ухилянтів
Боєць Віктор Андрусів різко розкритикував чоловіків, які не йдуть служити в армію

На думку військовослужбовця, ухилянти обрали для себе "циганське життя" і будуть до скону "жити в контейнерах"

Колишній радник голови МВС та ОП, а нині військовий ЗСУ Віктор Андрусів жорстко розкритикував ухилянтів з використанням шовіністичної лексики. Такі громадяни вже не мають права говорити, що вони українці, вважає боєць. Вони житимуть "циганським життям", будуть "жити в контейнерах" та працювати на "чорній" роботі.

Про це Андрусів розповів під час одного з етерів. Відео активно розповсюджується соцмережами. 

Журналіст, судячи з усього, запитав у військового про його позицію стосовно ухилянтів від військової служби. Відповідь Андрусіва була дуже критичною.

Він вважає, що люди, які ухиляються від служби та свідомо втікають з країни, не мають права казати, що вони українці. Натомість він назвав таких громадян "циганами".

"Ти циган. Ти обрав циганське життя. Коли хтось починає думати, що ухилянти, які втекли за кордон, вони щасливі. Щасливі в чому? Що вони будуть жити в якихось контейнерах все життя там? Будуть працювати лише на "чорних" роботах, тому що мови вони не знають, кваліфікацію їхню там не визнають", - сказав Андрусів.

На думку військовослужбовця, такі люди рятують своє життя, але "прирікають себе на безчестя". Тож гарного життя в них все одно не вийде. 

Зазначимо, що слово "цигани" вважається досить-таки образливим. Це є прояв шовінізму, адже стосовно цієї національності коректною та загальноприйнятною є назва "роми". 

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/2331

Ухилянти в Україні

Відомо, що від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну правоохоронні органи розслідують майже 11,3 тисячі кримінальних проваджень в області мобілізації. Усі вони пов'язані з ухиленням від призову або порушенням військового обліку.

Загалом українці, які намагаються ухилитися від мобілізації, спробують перейти кордони України майже кожен день. Їх не зупиняють ризики загибелі; вони готові платити великі гроші за "маршрути", які у переважній більшості виявляються брехнею. Як розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в інтерв'ю Укрінформу, щонайменше 30 людей загинуло при спробі перейти державний кордон, починаючи з лютого 2022 року.

Нагадаємо, що схвалена комітетом Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності редакція законопроєкту №10379, який передбачає посилення покарань за порушення військового обліку та ухилення від мобілізації, дозволить суттєво розширити повноваження ТЦК. Зокрема, виписувати штрафи військовозобов’язаним, після чого дійти може і до блокування рахунків з арештом майна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.