Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Медики та фізики запевняють, що магнітні бурі впливають на організм людини й не найкращим чином
Ми часто чуємо про магнітні бурі та про те, що вони сильно погіршують самопочуття. Зазвичай у людей болить голова, з'являється втома та млявість. Фахівці радять у дні підвищеної сонячної активності бути більш обережними. Але прислухаються до них далеко не всі. Більшість людей відноситься зі скепсисом. Давайте розберемось, чи насправді магнітні бурі можуть нашкодити здоров'ю.
Спочатку з'ясуймо, що таке "магнітна буря", адже більшість не розуміє природу цього явища. Магнітна буря виникає внаслідок спалаху на сонці, що провокує потужний викид протонів та електронів у космос, які володіють потужним зарядом і рухаються зі швидкістю 400—1000 км/с. За кілька днів вони досягають Землі і впливають на її магнітне поле.
Зазначається, що магнітні бурі викликають північне сяйво, можуть виводи з ладу електромережі та окремі електроприлади. І чим більший спалах, тим значущі для Землі наслідки. Звичайно вони впливають на людей. Проте кожен відчуває наслідки по різному. Одні можуть і не помітити бурі, а інші – почуваються геть розбитими.
Вчені з різних країн досі розходяться в думках і не можуть прийти згоди у цьому питанні. Наприклад, у 2016 році було проведено дослідження, в рамках якого вивчили 63 мільйони твітів, де згадувалося слово "мігрень" чи "головний біль" і зіставили їх з графіком активності сонця. Результат – взаємозв’язок між біллю і магнітними бурями не встановлений.
Проте у 2019 році було опубліковане інше дослідження. Науковці проаналізували смертність у дні магнітних бурь і ні. Так от під час підвищеної сонячної активності показники буди значно вищі. Головна причина смерті – серцево-судинні розлади.
Українські лікарі теж розходяться у поглядах. Наприклад, лікар-кардіолог клініки «Медіком» Олекса Лапшин вплив магнітних бур на роботу серцево-судинної системи вважає міфом. За його словами, цей вплив не несе суттєвих наслідків для здоров’я. Просто у людей з'являється тривога від прочитаної інформації про бурі.
Зовсім протилежне каже патофізіолог та генетик, завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені О. Богомольця Віктор Досенко. На його думку, метеозалежність існує. Здебільшого вона є у людей з хронічними захворюваннями, зокрема серцево-судинної, ендокринної та нервової системи. Саме ця категорія і знаходиться у зоні ураження. Зазвичай такі люди скаржаться на підвищений тиск, головні болі, слабкість, безсоння та інше.
Тож однозначної відповіді на це питання немає. Можливо згодом фахівці все ж прийдуть до єдиної думки і скажуть людям, як убезпечити себе у такий період.
Раніше ми писали, що магнітні бурі з новою силою вдарять у червні. Симптоми будуть відчувати всі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.