Чи можна в Україні їздити на авто з "правим" кермом

Читать на русском

Розповідаємо юридичні тонкощі

Читать на русском
Чи можна в Україні їздити на авто з "правим" кермом

Розповідаємо юридичні тонкощі

АВТОР: АДВОКАТ ПРАВА

А ви знали, що чинним законодавством «праворульки» заборонені? Ну, як заборонені .. зараз все розповімо докладніше.

Закону про кермо з правого боку в Україні як такого немає, але все ж про законність водіння машин з правим кермом варто поговорити. Сьогодні «закон про заборону правого керма» опосередковано викладено в Законі України «Про дорожній рух». Відповідно до частини 5 статті 29 Закону України «Про дорожній рух» до участі дорожнього руху транспортні засоби з правим розташуванням керма не допускаються.

Як же левова частка машин пересувається при розташування керма з правого боку? Закон не регулює відносини,що виникли до набрання ним законної сили!

Закон України «Про дорожній рух» набув чинності 16 липня 1993, означає, що автомобілі, які зареєстровані та поставлені на облік до 16 липня 1993 року є абсолютно законними.

В Україну ввозять машини з Європи, США та Грузії. Що ж робити в цьому випадку з «праворулькою»?

Закон не обмежує тимчасове ввезення таких машин в Україні, але все ж розмитнення авто з правим кермом і перша реєстрація можлива тільки за умови перевстановлення керма. Тут же є нюанси. Перевстановлення керма не проста справа, перш за все, власник або уповноважена особа передає транспортний засіб для проведення огляду в сервісних центрах МВС. Там ви отримуєте Акт технічного огляду транспортного засобу. Цей етап необхідний для того, щоб зафіксувати і задокументувати вид транспортного засобу і його технічні характеристики до початку переобладнання. Тоді, з метою переобладнання ТЗ, законодавство вимагає отримати попереднє погодження до спеціально уповноваженої організації.

Другий же варіант ввезення таких авто, це старі історії тимчасового ввезення транспортного засобу. Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами, які ввезли зазначені транспортні засоби в Україну, для їх особистих потреб. Тобто зазвичай громадянином іншої країни (іноземцем) для використання ТЗ протягом року (так як для українців цей термін становить 2 місяці), але частіше за все з цієї ситуації знаходять вихід - оформляючи довіреність. Після закінчення цього терміну потрібно заново заїхати на територію України. Такий же варіант має багато нюансів, але цілком дозволяє користуватися авто з правим кермом.

Згідно з нормами Конституції України кожен має право розпоряджатися своєю власністю у спосіб, не заборонений законом. Основним призначенням транспортного засобу є його безпосередня експлуатація. З незрозумілої причини, чомусь авто з правим кермом обмежуються у використанні, що дуже сумнівно.

Також необхідно звернути увагу, що Україна є членом Віденської конвенції про дорожній рух 1968 року. Віденська конвенція підписана 78 країнами, і в міжнародному акті також відсутня заборона на використання машин з правим кермом, навіть в країнах з правостороннім рухом.  Транспортні засоби з правим кермом заборонені в таких країнах як Казахстан, Таджикистан, Білорусь, Росія і країни Балтії, в той час як в більшості країн Європи така заборона також відсутня.

І процедури постановки на облік машин з правим кермом, які зараз ввезуть на територію України, - немає, і є прогалини в законодавстві навіть із заміною такого керма. З огляду на все вищесказане цілком можливо оскаржити відмову про постановку на облік транспортного засобу з правим кермом, посилаючись на норми Конституції України, які мають пряму силу, а також норми міжнародних договорів, ратифікованих Україною і є обов'язковими до виконання.

 


Це матеріал рубрики «Блог». Позиція редакції може не збігатися з думкою автора колонки.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.