"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Розповідаємо, як отримати відповідну довідку та що для цього потрібно
Українці, які вакцинувалися від COVID-19 за кордоном, мають отримати офіційну довідку. Її видають у пункті щеплення. На основі такої довідки в Україні можна отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію.
Про це повідомили у Національній службі здоров'я України. Щоб отримати свідоцтво про вакцинацію, необхідно виконати декілька кроків, передає Інформатор.
Зараз це неможливо. Довідка про щеплення, отримана за кордоном, поки що не дає можливості отримати електронний сертифікат. За його відсутності рекомендується користуватися паперовим Міжнародним свідоцтвом про вакцинацію.
Міжнародне свідоцтво про вакцинацію — це паперовий документ, який ви можете отримати у лікаря, що проводив вам щеплення, чи у свого сімейного лікаря, після проходження повного курсу вакцинації від COVID-19. У свідоцтві зазначено назву вакцини, її виробника, номер серії, кількість отриманих доз та дату щеплення. Документ підписує лікар і засвідчує печаткою медичний заклад. Міжнародне свідоцтво діє в країнах, уряди яких зобов'язалися дотримуватись Міжнародних медико-санітарних правил. Інформацію про перелік країн, які визнають міжнародне свідоцтво про вакцинацію ви можете знайти тут. Підставою для видачі Міжнародного свідоцтва про вакцинацію є повний курс вакцинації. Термін дії - 365 днів.
COVID-сертифікат - це документ у телефоні, на папері чи на іншому носії, який можна завантажити через портал електронних послуг "Дія" або в мобільному додатку "Дія". Його можна сформувати після отримання однієї або двох доз вакцини, і тому існує:
COVID-сертифікати можуть бути як внутрішніми, так і міжнародними. Внутрішні, відповідно до назви, діють тільки в Україні. Міжнародні є чинними як всередині країни, так і за кордоном.
Нагадаємо, дві вакцини від коронавірусу змінили назви. Крім того, у якому віці вакцинують дітей від кору, краснухи та паротиту.
Також Інформатор писав, чи потрібно робити другу бустерну дозу щеплення від COVID-19, якщо людина не є в групі ризику.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.