“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Свиногосподарства України відновлюють роботу після окупації
В Україні продовжують знижуватися закупівельні ціни на свинину. А найбільше свиногосподарство Харківщини відновлює свою роботу після окупації. Ці факти дають українцям надію, що ціни на свинину та сало в торгівельних мережах почнуть знижуватися.
У третій декаді жовтня ціни на ринку живця продовжили зниження, констатують в Асоціації «Свинарі України». Торги минулої п’ятниці знову скорегували ціни закупівлі свиней забійних кондицій у бік зниження на 1,5-4 грн/кг проти показників попереднього тижня.
Зокрема, цього тижня закупівлю свиней у Центрі країни переважно здійснювали по 70-72 грн/кг, на Заході ціни коливалися в межах 68-70 грн/кг. Найбільший ціновий діапазон спостерігався у східних регіонах — від 68 до 72 грн/кг. Середньозважена ринкова позначка змістилася на 3,9% проти попереднього тижня та склала 69,42 грн/кг.
Причиною вагомої розбіжності цін у східних областях є обмеженість пропозиції свиней забійних кондицій, що підтримує ціни на підвищеному рівні, тоді як нижній поріг цін відображає зміну споживчої активності через посилення міграції населення із посиленням військової агресії.
Крім цього, як і в решті областей, істотні складнощі для реалізації свинини створюють часті повітряні тривоги та віялові відключення електропостачання. За свідченнями м'ясопереробників, роздрібна торгівля охолодженим м’ясом з тижневих замовлень переорієнтувалася на 2-3 денні обсяги закупівлі, а вимушені «паузи» в роботі істотно ускладнюють формування та дотримання графіків поставок.
Свиногосподарство ПрАТ «Агрокомбінат «Слобожанський» звільнене з–під окупації. Попри численні втрати та руйнування, підприємство відновлюватиме роботу.
Це - один із найбільших свинокомплексів на сході України, так званий «стотисячник», маточне поголів’я якого до війни налічувало понад 60 тис. свиней. Виробничі потужності підприємства знаходяться в Чугуївському районі Харківської області. З 4-го березня підприємство опинилося в окупації. Така ситуація тривала аж до 8 вересня — майже п’ять місяців.
«Підприємство перебувало під постійними обстрілами, дороги на в'їзд та виїзд були заблоковані, без можливості вивезти тварин чи, навпаки, поставити ветпрепарати, корми та пальне. Логістика між фермами була повністю зруйнована. Як наслідок, репродуктор в с. Іванівка залишився без кормів, тварини почали голодувати. Більшість працівників перемістилася в безпечніші регіони, не тільки через загрозу життю, а й через терор, який влаштували окупаційні війська. У зв’язку з браком спеціалістів довелося обрати пріоритетні для збереження групи тварин», — розповіли у ПрАТ «Агрокомбінат «Слобожанський».
На момент деокупації підприємству вдалося зберегти 1,3 тис. голів маточного поголів’я та близько 7 тис. голів на відгодівлі. Загалом на підприємстві за період окупації загинуло близько 63 тис. голів свиней. Прямі втрати ПрАТ «Агрокомбінат «Слобожанський» становлять близько понад 20 млн доларів.
Наразі в свиногосподарстві будуть відновлювати поголів’я. В с. Іванівка вціліло близько тисячі ремонтних свинок. До липня 2023-го року планують вийти на 20 тис. голів товарного поголів’я.
Раніше ми повідомляли, що в 2022 році інфляція прискориться до 30%. Економіка скоротиться на майже 32% через руйнівні наслідки повномасштабної війни росії проти України. Очікується зростання цін на пальне і продукти.
Тетяна Самойлова