Чи може заброньована людина отримати повістку, пояснили в ОК «Північ»

В ОК «Північ» заявили, що вже були випадки, коли приходили повістки заброньованим, тим, у кого є відстрочка, людям з інвалідністю

Представник оперативного командування Північ Олександр Бабич
Представник оперативного командування «Північ» Олександр Бабич

Представник оперативного командування «Північ» Олександр Бабич пояснив, чи може прийти повістка людині, яка заброньована. Про це він розповів в ефірі «Українського Радіо Чернігів».

 

«Так. Річ у тому, що ця нова система з поштою, вона ще вдосконалюється. І вже були випадки, коли приходили повістки заброньованим, тим, у кого є відстрочка, людям з інвалідністю. Тому над цим працюють. Але такі випадки були, на жаль», - сказав він. 

Він зазначив, що повістки приходять всім: і тим, хто оновив дані, і тим, хто не оновив.

«Так, є, звичайно, складнощі з тим, що, наприклад, зараз багато людей продовжують бути зареєстрованими на тимчасово окупованих територіях», - сказав посадовець.

Олександр Бабич нагадав, що за законом, якщо особа змінює місце проживання і переїздить з області в область, то має в одному ТЦК знятися з обліку, і в іншому стати на облік.

«Так ТЦК буде знати, де людина перебуває, і не буде отих от пошуків. Для того ж були створені і «Резерв+». Тобто оновлення даних раніше, що означало? Це не означало, що ти прийшов, і завтра ти вже там, як кажуть, в окопі. Ні. Ти просто приходив, надавав актуальні дані: номер телефону, місце проживання та електронну адресу. На цьому оновлення дані, в принципі, і закінчувалося», - заявив він

За неотриману на пошті повістку ТЦК майже не штрафують

У законодавстві про мобілізацію в Україні виявилась прогалина. З'ясувалося, що українців, які не забирають повістки з "Укрпошти", або ж не розписуються у їх отриманні, майже не штрафують. Причиною цього є величезна кількість подібного характеру порушень. Представники ТЦК донедавна на власний розсуд у таких випадках виносили постанову про штраф, але через перенавантаження, стягнення отримають далеко не всі. Цю ситуацію вже невдовзі планують змінити - ТЦК зможуть автоматично штрафувати тих, хто відмовився від повістки рекомендованим листом через "Укрпошту". Щобільше - доказовою базою для винесення заочного (автоматичного) штрафу ТЦК стане саме реєстр "Оберіг".

Народні обранці пояснювали, що військовозобов'язаних, які не забирають і не розписуються у повістках через "Укрпошту" оголошують у розшук. Підставою для цього є той факт, що особа не мешкає за вказаною адресою. Цілком можливо, що саме через це й відбулися підпали поштових відділень, зокрема у Києві на Оболоні.

Насправді неотримана повістка автоматично жодних наслідків не провокує. Така інформація лише надходить до ТЦК, а вже самі військкоми на власний розсуд приймають рішення про те, чи виносити постанову про штраф, чи не робити цього. З огляду на те, що кількість подібних порушень величезна, - ТЦК просто не вистачає ресурсу для такої роботи. Відтак, ймовірність отримати штраф за повернутий лист з повісткою є вкрай низькою.

Про те, що за неотриману повістку українців майже не штрафують, Інформатору повідомило джерело в МВС. За даними нашого джерела, саме так трактують ситуацію у МВС та доносять до особового складу поліції.

Вже 28 жовтня інформація отримала неочікуване підтвердження й у комітеті ВР з правоохоронної діяльності. Як пише "Судово-юридична газета", народним обранцям рекомендують терміново схвалити зміни, які передбачені законопроєктом 12093.

 

Новими змінами суттєво спрощується процедура притягнення до відповідальності за порушення військового обліку та мобілізаційного законодавства. Фактично - пропонується дозволити накладення заочного штрафу без складання протоколу ТЦК у випадках, коли повістка була повернена з позначкою про невручення. У підсумку, це зведеться до винесення автоматичного штрафу за неотриману по "Укрпошті" повістку. Також законопроєкт передбачає використання інформації з реєстру "Оберіг" як доказової бази у таких справах. До цього часу штрафів за неотримання повістки майже не було!

"Протокол не складається у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 КУпАП, розгляд яких віднесено до компетенції ТЦК, якщо особа не з’явилася без поважних причин або не повідомила причину неприбуття на виклик ТЦК, будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце виклику, та за наявності у ТЦК підтвердних документів про отримання особою виклику або про повернення виклику з відмітками про невручення чи відмову в отриманні" - зазначено у законопроєкті. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube