Чи мають право представники ТЦК силою затримувати українців для оновлення даних: остаточна відповідь Міноборони

У Міноборони роз'яснили, хто має право на адміністративне затримання та доставлення громадянина до ТЦК. І це, як виявилося, не представники ТЦК

Поліцейські і представники ТЦК
Тільки поліцейські мають право на затримання людей і доставлення їх до ТЦК. Фото: Нацполіція

Представники Територіальних центрів комплектування (ТЦК) не мають права затримувати громадян та доставляти їх до центрів для оновлення військово-облікових даних. Тільки поліцейські мають право на адміністративне затримання та доставку громадян до ТЦК. Представники ТЦК таких повноважень не мають.

Таку відповідь надало Міністерство оборони на запит РБК "України". Проте під час воєнного стану представники ТЦК діють разом з поліцейськими, допомагаючи затримувати та доставляти до центрів громадян, які відмовляються отримувати повістки або порушують правила військового обліку.

Це передбачено абзацом 10 пункту 15 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації у особливий період, затвердженого постановою Кабміну від 16 травня 2024 року №560. Таким чином, затримання громадянина поліцейським може відбуватися за присутності представників ТЦК. Закон також дозволяє доставляти затриманих на транспорті ТЦК за умови наявності поліцейського в транспортному засобі.

"Не суперечить чинному законодавству і доставлення громадянина до ТЦК, яке відбувається добровільно (тобто не всупереч волі громадянина)", - пояснили у Міноборони.

Коли поліція може примусово доставляти людей до ТЦК

Як пояснював нардеп Федір Веніславський, поліція має право затримати та силоміць доставити громадянина до ТЦК лише в одному випадку. Для цього він має бути ухилянтом від служби. Тобто перебувати у розшуку. В інших випадках примусу не має бути.

Раніше Веніславський також розповідав про питання стосовно електронних повісток. Ходять чутки, що їх можуть надсилати через електронний кабінет чи той же застосунок "Резерв+". Втім, Веніславський стверджує, що цього не буде. 

Нардеп повідомив, що над цим питанням під час розробки закону про мобілізацію дуже довго дискутували. Однак врешті дійшли до висновку, що вводити е-повістки наразі не треба. 

Раніше "Інформатор" писав про нові пропозиції Ради стосовно дезертирів з ЗСУ. Їх пропонують не карати за самовільне залишення частини - але тільки за однієї умови. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube