Лише в одному випадку: коли поліція може примусово доставляти людей до ТЦК - відповідь нардепа

Читать на русском

Примус може застосований лише у випадку ухилянтів, і це має бути офіційно підтверджено, каже народний обранець

Читать на русском
Примусова доставка в ТЦК
Депутат від "Слуги народу" Федір Веніславський розповів нюанси по поведінці поліції

Примус може застосований лише у випадку ухилянтів, і це має бути офіційно підтверджено, каже народний обранець

Поліція має право затримати та силоміць доставити громадянина до ТЦК лише в одному випадку. Для цього він має бути ухилянтом від служби. Тобто перебувати у розшуку.

В інших випадках примусу не має бути. Про це розповів нардеп Федір Веніславський в інтерв'ю "РБК-Україна"

У депутата запитали, в яких випадках ТЦК мають право затримувати осіб та примусово тягнути їх до військкоматів. За словами Веніславського, таких прав ТЦК не мають в принципі. Будь-яке затримання громадян - прерогатива виключно Національної поліції. Тим паче не можуть затримати виключно для оновлення даних. Українці мають час до 16 липня. 

"Але якщо під час перевірки документів з'ясувалось, що громадянин України перебуває в розшуку – тобто він вже мав бути мобілізований, йому приходили повістки тощо – то представники Національної поліції можуть затримати і доправити цю людину до відповідних підрозділів ТЦК та СП. І тут без різниці – до чи після 16 липня", - заявив Веніславський. 

Далі журналісти запитали, чи можуть ТЦК затримувати окремих осіб, доставляти їх на ВЛК і після цього одразу мобілізовувати. Такі випадки є, на жаль, геть не поодинокими. Однак знову ж таки, робити таким чином можна лише з тими громадянами, які перебувають в розшуку. 

"Доставляти примусово до ТЦК... або на ВЛК можуть лише громадян, які перебувають в розшуку. В розшук їх оголошує Національна поліція на підставі того, що вони ігнорують повістки чи вимоги ТЦК...  примусово доправляти людей до ТЦК... можуть лише працівники поліції. Тобто працівники ТЦК... не мають права діяти примусово без працівників поліції. Якщо вони діють разом з працівниками поліції, то це, в принципі, в рамках закону", - зазначив депутат. 

Веніславський про електронні повістки 

Раніше в цьому ж інтерв'ю депутат розповів про питання стосовно електронних повісток. Ходять чутки, що їх можуть надсилати через електронний кабінет чи той же застосунок "Резерв+". Втім, Веніславський стверджує, що цього не буде. 

Нардеп повідомив, що над цим питанням під час розробки закону про мобілізацію дуже довго дискутували. Однак врешті дійшли до висновку, що вводити е-повістки наразі не треба. 

"Це питання ми обговорювали і дуже дискутували над ним під час роботи над законопроєктом про мобілізацію. І кінцева позиція була консенсусна – електронних повісток через електронні кабінети не буде", - запевнив нардеп. 

Також Веніславський прокоментував можливість отримувати повістку на ВЛК через електронні засоби зв'язку. Якщо коротко: цього законодавство також не передбачає. 

Раніше "Інформатор" писав про нові пропозиції Ради стосовно дезертирів з ЗСУ. Їх пропонують не карати за самовільне залишення частини - але тільки за однієї умови. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.