Кабмін вже ухвалив відповідну постанову, тож електронні документи для ТЦК мають таку ж силу, як і паперові
В Міноборони України заявили, що електронні військові документи мають таку ж саму юридичну силу, як і паперові аналоги. Так в МО відреагували на випадки, коли представники ТЦК не визнавали електронних військових квитків від військовозобов'язаних. В оборонному відомстві заявили, що вже розіслали пояснення всім уповноваженим органам.
Кабмін вже випустив відповідну постанову, тож проблем у військовозобов'язаних більше бути не має. Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко в етері телемарафону.
Відомо, що Кабмін кілька днів тому ухвалив спеціальну постанову під номером 559. Вона чітко вказує, що електронний військово-обліковий документ має таку ж юридичну силу як і паперовий.
Міноборони вже розіслало роз'яснення усім уповноваженим органам, які зобов'язані перевіряти ці електронні документи. Тепер вони мають приймати такі документи так само, як і звичайні. Це відповідь на деякі випадки, які мали місце в Україні: коли співробітники ТЦК не приймали дані з "Резерву+" в якості повноцінних військових документів.
"Перевіряти документи мають право працівники територіального центру комплектування (ТЦК), Державна прикордонна служба та Нацполіція... Уразі відмови від розгляду електронного військово-облікового документа, необхідно повідомляти про ці випадки на електронну пошту підтримки застосунку "Резерв+". В листі потрібно описати ситуацію, яка виникла", - додала Черногоренко.
Водночас в тому самому "Резерв+" вже згенерували понад 500 тисяч електронних військово-облікових документів, кажуть в Міноборони. Отримати такий документ можна в кілька кліків. Катерина Черногоренко каже, що в ТЦК на таку кількість паперових документів пішла б ціла вічність часу.
Нагадаємо, що проблема прийняття чи неприйняття співробітниками ТЦК електронних військово-облікових документів виникла через застосунок "Резерв+". Його Міноборони запустило 18 травня, в день початку дії нового закону про мобілізацію. За місяць, що минув після запуску аплікації, нею скористалися вже понад 1,5 мільйона українців.
Однак з "Резервом+" весь цей час були певні проблеми. Суть в тому, що оновлені в ньому дані просто не сприймалися при зустрічі з ТЦК представниками останнього. Все через те, що для "легалізації" застосунку Кабмін мав випустити спеціальну постанову, яка б зрівнювала в юридичній силі електронні та паперові документи.
Однак майже місяць цього чомусь ніхто не робив. Через це подекуди навіть виникали конфлікти з представниками військкоматів: вони не хотіли визнавати "Резерв+" та вимагали саме паперової документації.
Втім, нарешті ця постанова була ухвалена. Тож наразі всі документи в "Резерв+" є стовідсотково юридично легальними. І їх можна демонструвати при зустрічі з ТЦК.
Раніше "Інформатор" повідомляв, що в застосунку "Резерв+" з'явиться QR-код, який дорівнюватиме повноцінному військовому квитку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.