Чи чекати цього року суворої зими? Прогноз від Укргідрометцентру

Чи чекати цього року суворої зими? Прогноз від Укргідрометцентру

Читать на русском

Сучасний розвиток метеорологічної науки у всьому світі не дозволяє складати прогнози розвитку атмосферних процесів з такою великою завчасністю

Читать на русском
Чи чекати цього року суворої зими? Прогноз від Укргідрометцентру

Сучасний розвиток метеорологічної науки у всьому світі не дозволяє складати прогнози розвитку атмосферних процесів з такою великою завчасністю

Зараз неможливо зробити чіткий прогноз щодо найближчої зими в Україні. Тож, усі повідомлення про "надзвичайно суворий сезон", є нісенітницею. Водночас можна відштовхуватись від аналізу показників температури за останні десятки років.

Про це йдеться у повідомленні Українського гідрометеорологічного центру. Аналіз показників за останні десятиліття може дозволити оцінити ймовірність різних сценаріїв розвитку синоптичної ситуації, а також надати відповідні рекомендації щодо очікуваного температурного режиму.

Аналіз температурних показників в Україні за останні 30 років:

  • перехід середньої температури через +8 градусів у бік зниження у північних регіонах очікується в третій декаді жовтня, в інших — на початку листопада, або ж пізніше;
  • середня місячна температура взимку зросла на 2 - 2,5 градуси;
  • суттєво скоротилась тривалість зимового періоду, коли температура сягає ниже 0 градусів;
  • сума зимових днів, коли температура нижче 0 - скоротилась двічі.

"Кожної зими фіксується велика кількість температурних рекордів щодо найвищих температур за весь період метеорологічних спостережень; перехід середньої добової температури весною через +8 градусів у бік підвищення здійснюється у першій декаді квітня та раніше", - йдеться у повідомленні.

Які висновки щодо найближчої зими можна зробити:

  • середня температура зимового періоду за період грудень-лютий очікується на 1-2 градуси вище, ніж у період з 1991 по 2020 роки;
  • ймовірність тривалих холодів є мінімальною;
  • ймовірні короткочасні похолодання тривалістю 1 - 5 діб;

"Перенесення початку опалювального періоду на пізніші строки та його закінчення на більш ранні строки є обґрунтованим та підтверджується метеорологічними розрахунками", - зазначається у повідомленні.

Якою буде зима — прогноз кліматолога

Останнім часом в Європі спостерігаються доволі м'які зими. За словами керівниці відділу клімату ГО "Екодія" Євгенії Засядько, у Франції пересохла одна з найбільших річок. А весь південь Європи страждає від сильної посухи та пожеж. Зараз цей процес відбувається і в Україні. Відповідно холодний період в зимові місяці буде скорочуватись. Українці вже спостерігають, що у різних містах країни взимку майже немає снігу. Це негативно впливає на кількість води в річках. Наприклад, декілька років тому взимку випало настільки мало снігу, що річки не наповнились водою. Тобто зараз ніхто не може точно сказати, якою буде зима: морозною, чи м'якою та безсніжною.

Раніше ми писали, що в Карпатах випав перший сніг. Крім того, буревій у Чернівецькій області завдав збитків на більше ніж 145 мільйонів гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.