Головна
Життя
09:46, 23 Вересня
Информатор UA

Интро

Зараз неможливо зробити чіткий прогноз щодо найближчої зими в Україні. Тож, усі повідомлення про "надзвичайно суворий сезон", є нісенітницею. Водночас можна відштовхуватись від аналізу показників температури за останні десятки років. Про це йдеться у повідомленніУкраїнського гідрометеорологічного центру.Аналіз показників за останні десятиліття може дозволити оцінити ймовірність різних сценаріїв розвитку синоптичної ситуації, а також надати відповідні рекомендації щодо очікуваного температурного режиму. Аналіз температурних показників в Україні за останні 30 років: перехід середньої температури через +8 градусів у бік зниження у північних регіонах очікується в третій декаді жовтня, в інших на початку листопада, або ж пізніше; середня місячна температура взимку зросла на 2 - 2,5 градуси; суттєво скоротилась тривалість зимового періоду, коли температура сягає ниже 0 градусів; сума зимових днів, коли температура нижче 0 - скоротилась двічі. "Кожної зими фіксується велика кількість температурних рекордів щодо найвищих температур за весь період метеорологічних спостережень; перехід середньої добової температури весною через +8 градусів у бік підвищення здійснюється у першій декаді квітня та раніше", - йдеться у повідомленні. Які висновки щодо найближчої зими можна зробити: середня температура зимового періоду за період грудень-лютий очікується на 1-2 градуси вище, ніж у період з 1991 по 2020 роки; ймовірність тривалих холодів є мінімальною; ймовірні короткочасні похолодання тривалістю 1 - 5 діб; "Перенесення початку опалювального періоду на пізніші строки та його закінчення на більш ранні строки є обґрунтованим та підтверджується метеорологічними розрахунками", - зазначається у повідомленні. Якою буде зима прогноз кліматолога Останнім часом в Європі спостерігаються доволім'які зими. За словами керівниці відділу клімату ГО "Екодія" Євгенії Засядько, у Франції пересохла одна з найбільших річок. А весьпівдень Європи страждає від сильної посухита пожеж. Заразцей процес відбувається і в Україні. Відповідно холодний період в зимові місяці буде скорочуватись. Українці вже спостерігають, що урізних містах країнивзимку майже немає снігу.Це негативно впливає на кількість води в річках. Наприклад, декілька років тому взимку випало настільки мало снігу, що річки не наповнились водою. Тобто зараз ніхто не може точно сказати, якою буде зима: морозною, чи м'якою та безсніжною. Раніше ми писали, що в Карпатах випав перший сніг.Крім того, буревійу Чернівецькій області завдав збитків на більшеніж 145 мільйонів гривень. Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут.

Чи чекати цього року суворої зими? Прогноз від Укргідрометцентру

Чи чекати цього року суворої зими? Прогноз від Укргідрометцентру

Читать на русском
Чи чекати цього року суворої зими? Прогноз від Укргідрометцентру

Сучасний розвиток метеорологічної науки у всьому світі не дозволяє складати прогнози розвитку атмосферних процесів з такою великою завчасністю

Зараз неможливо зробити чіткий прогноз щодо найближчої зими в Україні. Тож, усі повідомлення про "надзвичайно суворий сезон", є нісенітницею. Водночас можна відштовхуватись від аналізу показників температури за останні десятки років.

Про це йдеться у повідомленні Українського гідрометеорологічного центру. Аналіз показників за останні десятиліття може дозволити оцінити ймовірність різних сценаріїв розвитку синоптичної ситуації, а також надати відповідні рекомендації щодо очікуваного температурного режиму.

Аналіз температурних показників в Україні за останні 30 років:

  • перехід середньої температури через +8 градусів у бік зниження у північних регіонах очікується в третій декаді жовтня, в інших — на початку листопада, або ж пізніше;
  • середня місячна температура взимку зросла на 2 - 2,5 градуси;
  • суттєво скоротилась тривалість зимового періоду, коли температура сягає ниже 0 градусів;
  • сума зимових днів, коли температура нижче 0 - скоротилась двічі.

"Кожної зими фіксується велика кількість температурних рекордів щодо найвищих температур за весь період метеорологічних спостережень; перехід середньої добової температури весною через +8 градусів у бік підвищення здійснюється у першій декаді квітня та раніше", - йдеться у повідомленні.

Які висновки щодо найближчої зими можна зробити:

  • середня температура зимового періоду за період грудень-лютий очікується на 1-2 градуси вище, ніж у період з 1991 по 2020 роки;
  • ймовірність тривалих холодів є мінімальною;
  • ймовірні короткочасні похолодання тривалістю 1 - 5 діб;

"Перенесення початку опалювального періоду на пізніші строки та його закінчення на більш ранні строки є обґрунтованим та підтверджується метеорологічними розрахунками", - зазначається у повідомленні.

Якою буде зима — прогноз кліматолога

Останнім часом в Європі спостерігаються доволі м'які зими. За словами керівниці відділу клімату ГО "Екодія" Євгенії Засядько, у Франції пересохла одна з найбільших річок. А весь південь Європи страждає від сильної посухи та пожеж. Зараз цей процес відбувається і в Україні. Відповідно холодний період в зимові місяці буде скорочуватись. Українці вже спостерігають, що у різних містах країни взимку майже немає снігу. Це негативно впливає на кількість води в річках. Наприклад, декілька років тому взимку випало настільки мало снігу, що річки не наповнились водою. Тобто зараз ніхто не може точно сказати, якою буде зима: морозною, чи м'якою та безсніжною.

Раніше ми писали, що в Карпатах випав перший сніг. Крім того, буревій у Чернівецькій області завдав збитків на більше ніж 145 мільйонів гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.