Головна
Україна
10:03, 18 Вересня
Информатор UA

Интро

В українських Карпатах сніжить. Перший сніг випав на горі Піп Іван Чорногірський. Про це повідомив Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост. "Станом на 08:15, 18.09.2022 на горі Піп Іван Чорногірський хмарно, видимість обмежена. Падає сніг. Вітер південно-західній 6-8 м/с.Температура повітря -1°С", - йдеться в повідомленні. Піп Іван Чорногорський Піп Іван — одна з найвищих вершин Українських Карпат, з висотою 2020.5 м. Розташована на південно-східному кінці головного хребта масиву Чорногора, на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Гора масивна, має пірамідальну форму, у привершинній частині — кам'яні осипища—ґреготи. Є давньольодовикові форми рельєфу. Складається з пісковиків. Розташована в межах Карпатського національного природного парку. Вершина на довоєнних польських картах позначена як стовп № 16. На вершині гори знаходяться руїни польської астрономо-метеорологічної обсерваторії, частково відновлені для туристичних потреб і відомі під сучасною популярною назвою «Білий Слон». За місцевими переказами Верховинського району Івано-Франківської області, свою назву гора дістала від скелі на вершині, яка нібито нагадувала священника. Нині скеля не існує. За іншими фольклорними джерелами, назва гори походить від вітру, який там попіває (поспівує) — через це місцеві гуцули називають гору Попіван. Є припущення, що нібито у 30-х роках ХХ ст. існував проєкт перейменування гори Піп Іван на «Розспєваний», однак не був здійснений. Нагадаємо, цієї неділі, 18 вересня, переважатиме волога та хмарна погода. Вона охопить практично всю Україну – з південного заходу до нас прийде циклон Relli.  Також Інформатор писав, якою буде зима в Україні. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

В Карпатах випав перший сніг

Читать на русском

В Україні стає все холодніше

Читать на русском
В Карпатах випав перший сніг

В Україні стає все холодніше

В українських Карпатах сніжить. Перший сніг випав на горі Піп Іван Чорногірський. Про це повідомив Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост.

"Станом на 08:15, 18.09.2022 на горі Піп Іван Чорногірський хмарно, видимість обмежена. Падає сніг. Вітер південно-західній 6-8 м/с.
Температура повітря -1°С", - йдеться в повідомленні.

Піп Іван Чорногорський

Піп Іван — одна з найвищих вершин Українських Карпат, з висотою 2020.5 м. Розташована на південно-східному кінці головного хребта масиву Чорногора, на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Гора масивна, має пірамідальну форму, у привершинній частині — кам'яні осипища—ґреготи. Є давньольодовикові форми рельєфу. Складається з пісковиків. Розташована в межах Карпатського національного природного парку. Вершина на довоєнних польських картах позначена як стовп № 16. На вершині гори знаходяться руїни польської астрономо-метеорологічної обсерваторії, частково відновлені для туристичних потреб і відомі під сучасною популярною назвою «Білий Слон».

За місцевими переказами Верховинського району Івано-Франківської області, свою назву гора дістала від скелі на вершині, яка нібито нагадувала священника. Нині скеля не існує. За іншими фольклорними джерелами, назва гори походить від вітру, який там попіває (поспівує) — через це місцеві гуцули називають гору Попіван. Є припущення, що нібито у 30-х роках ХХ ст. існував проєкт перейменування гори Піп Іван на «Розспєваний», однак не був здійснений.

Нагадаємо, цієї неділі, 18 вересня, переважатиме волога та хмарна погода. Вона охопить практично всю Україну – з південного заходу до нас прийде циклон Relli

Також Інформатор писав, якою буде зима в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.