У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Холодний період в зимові місяці буде скорочуватись
Останнім часом в Європі спостерігаються доволі м'які зими. Проте під час літньої спеки люди почали користуватись кондиціонерами. Через це збільшення викидів в атмосферу знову зросло — ситуація погіршилась. Тому в умовах зміни клімату важко прогнозувати, що буде з погодою надалі.
Про це в інтерв’ю УНІАН розповіла керівниця відділу клімату ГО "Екодія" Євгенія Засядько, передає Інформатор.
"З 2015-го року науковці всього світу говорять, що кожен рік стає спекотнішим за попередній. Тобто, щороку у визначені дні фіксуються нові температурні рекорди", - зазначила Засядько.
Кліматолог нагадала, що у Франції пересохла одна з найбільших річок. А весь південь Європи страждає від сильної посухи та пожеж.
"На жаль, це означає, що зміни клімату ніколи не відбувались так швидко. Тобто, через дії людства, температура піднімається так швидко, як досі ніколи не було в історії планети", - пояснила фахівець.
За її словами, цей процес відбувається і в Україні.
"Вже навіть існує приказка, що цей рік був найхолоднішим, адже кожен наступний рік буде спекотнішим", - наголосила Засядько.
Такі коливання температури не означають, що взимку люди ходитимуть у майці. Проте холодний період в зимові місяці буде скорочуватись.
"Ми вже можемо спостерігати це у різних містах країни, коли взимку у нас майже немає снігу. На жаль, це негативно впливає на кількість води в річках. Наприклад, декілька років тому взимку випало настільки мало снігу, що річки не наповнились водою. Тобто зараз, на жаль, ніхто не може точно сказати, якою буде зима: морозною, чи м'якою та безсніжною", - резюмувала кліматолог.
Раніше ми писали, якою буде погода восени. Крім того, буревій у Чернівецькій області завдав збитків на більше ніж 145 мільйонів гривень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.