Чи будуть в Україні запроваджувати карантин

Захворюваність на коронавірусну інфекцію зменшується третій тиждень поспіль

Чи будуть в Україні запроваджувати карантин

В Україні через війну карантинні вимоги призупинили. Зараз їх виконувати в повному обсязі важко і складно. Однак у впровадженні певного рівня обмежувальних епідемічних заходів сенс все ж таки є. 

Про це в інтерв'ю виданню "Forbes" розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін. За його словами, зараз позиція МОЗ полягає в тому, що обмежувальні заходи можуть бути впроваджені на рівні областей.

"Важливо, що йдеться про те, що області самі вирішують запроваджувати карантинні заходи, орієнтуючись на ситуацію в регіоні. Рішення може ухвалювати місцева комісія з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. Зокрема, це щонайменше чотири-пʼять інтервенцій, які мають найбільший вплив на пандемію коронавірусу. Йдеться про носіння масок у громадських місцях, дотримання фізичної дистанції, дистанційна робота. Це переведення або закриття робочих місць, якщо вони не належать до критичної інфраструктури", - сказав Кузін.

Він додав, що ці пʼять інтервенцій мають найбільший вплив на поширення хвороби. Деякі області почали обговорювати це.

"Логіка така: якщо показники доволі високі, то масковий режим може бути рекомендований у місцях скупчення населення, у громадському транспорті, під час прийому громадян. Загальнодержавний карантин, який ми спостерігали впродовж 2020–2021 років, зараз не може бути впровадженим. Неможливо виконати його умови у воєнний час", - наголосив Кузін. 

В яких областях розглядаються питання карантинних обмежень

Це питання виносилося у Львівській, Чернівецькій, Тернопільській областях. Десь повернули носіння масок, згодом скасували. Зараз, до прикладу, Черкаси анонсували, що повертають використання захисних масок — деталі тут

Яка зараз в Україні ситуація з COVID-19

Захворюваність на коронавірусну інфекцію зменшується третій тиждень поспіль. За минулий тиждень (з 17.10 по 23.10) зареєстровано майже 17 тисяч випадків COVID-19 — це на 26% менше, ніж позаминулого тижня. Два тижні поспіль зменшується обсяг діагностики. Люди почали менше звертатися до сімейних лікарів, проводиться менша кількість тестів. До прикладу, за минулий тиждень зробили на 7% менше тестів, перед цим – на 23%. У середньому роблять 116–120 тисяч досліджень упродовж одного тижня. Зараз досліджують штами, які циркулюють. За заповненістю в середньому по країні 11% ліжок із тих, які виділені для госпіталізацій. До прикладу, в Києві зайнято лише 5%.

Нагадаємо, в Україні змінились правила щодо вакцинації від коронавірусу. Крім того, в Європі нова хвиля коронавірусу

Також Інформатор писав, як рятуватись від флурони — поєднання грипу та коронавірусу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube