“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Захворюваність на коронавірусну інфекцію зменшується третій тиждень поспіль
В Україні через війну карантинні вимоги призупинили. Зараз їх виконувати в повному обсязі важко і складно. Однак у впровадженні певного рівня обмежувальних епідемічних заходів сенс все ж таки є.
Про це в інтерв'ю виданню "Forbes" розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін. За його словами, зараз позиція МОЗ полягає в тому, що обмежувальні заходи можуть бути впроваджені на рівні областей.
"Важливо, що йдеться про те, що області самі вирішують запроваджувати карантинні заходи, орієнтуючись на ситуацію в регіоні. Рішення може ухвалювати місцева комісія з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. Зокрема, це щонайменше чотири-пʼять інтервенцій, які мають найбільший вплив на пандемію коронавірусу. Йдеться про носіння масок у громадських місцях, дотримання фізичної дистанції, дистанційна робота. Це переведення або закриття робочих місць, якщо вони не належать до критичної інфраструктури", - сказав Кузін.
Він додав, що ці пʼять інтервенцій мають найбільший вплив на поширення хвороби. Деякі області почали обговорювати це.
"Логіка така: якщо показники доволі високі, то масковий режим може бути рекомендований у місцях скупчення населення, у громадському транспорті, під час прийому громадян. Загальнодержавний карантин, який ми спостерігали впродовж 2020–2021 років, зараз не може бути впровадженим. Неможливо виконати його умови у воєнний час", - наголосив Кузін.
Це питання виносилося у Львівській, Чернівецькій, Тернопільській областях. Десь повернули носіння масок, згодом скасували. Зараз, до прикладу, Черкаси анонсували, що повертають використання захисних масок — деталі тут.
Захворюваність на коронавірусну інфекцію зменшується третій тиждень поспіль. За минулий тиждень (з 17.10 по 23.10) зареєстровано майже 17 тисяч випадків COVID-19 — це на 26% менше, ніж позаминулого тижня. Два тижні поспіль зменшується обсяг діагностики. Люди почали менше звертатися до сімейних лікарів, проводиться менша кількість тестів. До прикладу, за минулий тиждень зробили на 7% менше тестів, перед цим – на 23%. У середньому роблять 116–120 тисяч досліджень упродовж одного тижня. Зараз досліджують штами, які циркулюють. За заповненістю в середньому по країні 11% ліжок із тих, які виділені для госпіталізацій. До прикладу, в Києві зайнято лише 5%.
Нагадаємо, в Україні змінились правила щодо вакцинації від коронавірусу. Крім того, в Європі нова хвиля коронавірусу.
Також Інформатор писав, як рятуватись від флурони — поєднання грипу та коронавірусу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.