Чеський уряд визначив два варіанти майбутнього для українських біженців у країні: подробиці

Читать на русском

Чеський уряд ухвалив зміни до законопроєкту Lex Ukrajina, тепер його має затвердити парламент

Читать на русском
українські біженці
Тимчасовий захист для українців у Чехії продовжать

Чеський уряд ухвалив зміни до законопроєкту Lex Ukrajina, тепер його має затвердити парламент

Цього тижня чеський уряд ухвалив зміни до законопроєкту Lex Ukrajina щодо майбутнього для українських біженців у Чехії. Зокрема для них передбачено два варіанти перебування у країні. Українці зможуть до 2026 просто отримувати тимчасовий захист або перейти на довгострокове проживання в Чехії, дозвіл на яке надаватиметься на 5 років. 

Наразі документ затверджено урядом, але ще не ухвалено парламентом країни. Згідно документу, до березня 2026 року українці матимуть тимчасовий захист у Чехії (тобто строк був продовжений ще на рік). Для оновлення візи треба буде пройти ту ж саму процедуру, що і раніше, а саме: електронну реєстрацію та особистий візит у відділення МВС. Зробити це треба буде після нового року. 

Іншим варіантом є довгострокове проживання (dlouhodobý pobyt). Дозвіл надаватиметься на 5 років. Раніше віце-прем'єр Чехії Властіміл Валек зазначав, що це не заміна тимчасового захисту, а альтернатива для тих українців, хто бажає надовго залишатися в Чехії та відповідає необхідним умовам, які висуваються іноземцям, щоб отримати стандартний вид на проживання. Зокрема йдеться про: 

  • безперервне перебування в Чехії з тимчасовим захистом протягом 2 років,
  • дійсний паспорт,
  • відсутність проблем з законом,
  • наявність роботи та економічна самодостатність (не отримує гуманітарну допомогу),
  • зареєстроване місце проживання,
  • діти відповідного віку мають відвідувати школу.

Водночас, за словами Властіміла Валека, про масову видачу дозволів на довгострокове проживання не йдеться. Його отримають кілька десятків тисяч біженців. Реєстрацію бажаючих перейти на довгострокове проживання розпочнуть орієнтовно в середині наступного року. Щоб потім перейти на постійне проживання в Чехії потрібно буде прожити тут 5 років. У випадку тимчасового захисту рік зараховується як півроку.

ЄС схвалив продовження тимчасового захисту для українських біженців

Рада Європейського Союзу схвалила продовження тимчасового захисту для українських біженців до 4 березня 2026 року. Йдеться про продовження тимчасового захисту для більш ніж 4 мільйонів українців, які рятуються від агресивної війни Росії.

Зазначається, що Рада офіційно ухвалить рішення про продовження тимчасового захисту після того, як буде проведено юридичну перевірку та переклад усіма мовами ЄС.

Нагадаємо, польський президент Анджей Дуда 10 червня підписав поправку до закону про допомогу громадянам України, яка продовжує термін легального перебування українців у Польщі до вересня 2025 року. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.