"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Польща офіційно продовжила захист громадянам України до 30 вересня 2025 року
Термін легального перебування українських біженців від війни в Польщі офіційно продовжується з 30 червня до 30 вересня 2025 року. Це дозволить громадянам України й надалі отримувати доступ до медичних послуг, сімейних та соціальних виплат. Президент Польщі Анджей Дуда підписав поправку до закону про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом на її території, яка продовжує термін легального перебування.
Про підписання документа, який прийняв Сейм наприкінці травня, повідомила пресслужба канцелярії президента Польщі у понеділок, 10 червня. Деякі звичні речі для тих, хто перебуває під захистом Польщі, зміняться.
Зокрема, соціальна допомога за програмами "800+" (щомісячна допомога на дитину у розмірі 800 злотих) і "Добрий старт" (одноразова допомога у розмірі 300 злотих) тепер надаватиметься не всім українським сім’ям. Її платитимуть тим, чия дитина ходить до польської школи. Крім того, скасовується одноразова соціальна допомога для українських біженців у розмірі 300 злотих ($75), а також грошова компенсація від держави для власників приватного житла, які надавали прихисток та харчування українським біженцям.
У законі передбачено допомогу незахищеним верствам населення: для жінок 60+ років і чоловіків 60+, людям зінвалідністю, вагітним і тим, хто виховує дитину до року. Польща допоможе й тим українкам, які на території країни виховують трьох і більше дітей. Але є умова - найстаршій дитині має бути не більше, як 14 років.
Також тепер для отримання номера PESEL українець зобов’язаний пред'явити дійсний проїзний документ, а заявку на PESEL зі статусом UKR треба буде подавати негайно після прибуття до Польщі.
Дозвіл на проживання можуть скасувати. Закон передбачає підстави для анулювання дозволу на тимчасове проживання громадян України.
Як писав Інформатор, Сейм Польщі 22 травня прийняв без поправок зміни до закону про допомогу українцям, які передбачають, зокрема, продовження легального перебування українських біженців та зобов'язання виплати допомоги на дітей. За прийняття без поправок змін до закону про допомогу громадянам України у зв'язку з військовим конфліктом проголосували 87 сенаторів, лише 4 були проти, а один утримався від голосу.
До повномасштабного вторгнення РФ в Україну у Польщі проживало від 1,5 до 2 млн українців, ще 1,3 млн українців виїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року. Однак зараз кількість біженців з України зменшилась до 950 тисяч.
Нагадаємо, влада Польщі хоче зробити обов'язковим навчання українських дітей з 1 вересня у школах. При цьому зазначається, що діти зможуть вивчати у школах українську мову і про жодну "полонізацію" не йдеться.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.