"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Кабмін опублікував відповідну постанову
Українці, які перебувають за кордоном, зможуть дистанційно встати на облік в ТЦК. Для цього їм не потрібно буде приїздити додому. Громадяни зможуть подати заяву про постановку на облік через дипломатичне відомство в довільній формі.
Відповідну постанову видав Кабінет міністрів. Вона опублікована на сайті уряду.
Тепер взяття військовозобов’язаних на облік може здійснюватися без їхньої присутності, якщо вони перебувають за кордоном. Так, громадяни України, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше 3 місяців, зобов’язані протягом 30 днів з дня набрання чинності постановою КМУ від 16 травня 2024 р. № 563 "Про внесення змін до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів" стати на військовий облік одним з таких способів.
Вони, звісно, можуть і самостійно прибути до України та піти в ТЦК. Але також вони можуть подати заяву довільній формі разом із відомостями, визначеними додатком 4 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, та копії першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон до ТЦК, яким такого громадянина України знято з військового обліку, через закордонну дипломатичну установу України. Тобто через посольство або консульство у країні перебування.
Заяву треба подавати особисто, разом із закордонним паспортом. Закордонна дипломатична установа (консульство чи посольство) надсилає заяву з визначеними документами відповідному ТЦК на їх адресу електронної пошти, яка розміщена на їх офіційному сайті, у семиденний строк. Надалі треба чекати відповіді та рішення.
Нагадаємо, нещодавно в ЗСУ заявили, що 17-річні українські юнаки, які перебувають за кордоном, мають особисто прибути до України для постановки на військовий облік. Дистанційне взяття на облік не передбачене. Також такі громадяни не можуть скористатися "Резерв+", адже застосунок підходить лише для тих, хто вже перебуває на військовому обліку, незалежно від їхнього місцеперебування — чи в Україні, чи за кордоном.
Це викликало занепокоєння в частини українців, які є дотичними до цієї ситуації. Врешті в уряді заявили, що 17-річним поки що відтермінують необхідність ставати на облік.
Раніше "Інформатор" писав, що нардеп Данило Гетманцев замість ТЦК відправив свого сина навчатися в Англію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.