Заступник аграрного міністра Польщі зривав переговори з Україною про транзит зерна: що відомо

Читать на русском

Сам політик звинувачення повністю заперечує, але погоджується, що на переговорах виникла конфронтація

Читать на русском
Переговори між Україною та Польщею
Переговори з Польщею намагалися зірвати. Колаж: Інформатор

Сам політик звинувачення повністю заперечує, але погоджується, що на переговорах виникла конфронтація

Представники українських асоціацій заявили, що заступник аграрного міністра Польщі Міхал Колодзейчак зривав переговори з Україною про імпорт української агропродукції. Зокрема, кажуть, що під час них він “дивно” поводився. Сам же політик відкидає усі звинувачення.

Про це повідомляє польське видання Onet. Зазначається, що слова українців підтверджують і представники польських асоціацій.

Українці, які були присутні на переговорах із представниками Польщі, кажуть, що Колодзейчак багаторазово виходив з кімнати, підморщував ніс, а також демонстративно зняв навушники, коли виступав український міністр. Крім того, він сам нервово виступав, як вони додають.

Один з учасників переговорів з польської сторони зауважив, що протягом близько 2,5 годин зустрічі Колодзейчак постійно виходив і заходив до кімнати переговорів, переглядав телефон та “був зайнятий чим завгодно, окрім розмови”.

“Коли ми вже наближалися до завершення переговорів, і міністр Сєкерський на деякий час вийшов із зали, Міхал несподівано "напав" на представників української делегації, які, мушу визнати, були дуже добре підготовлені до цієї зустрічі. Вони показали на презентації, скільки зерна мають законтрактовано, і аргументували, що не можуть зараз розірвати угоди, укладені рік тому. Вони хотіли, щоб польська сторона дозволила транзит цих кількох сотень тисяч тонн”, – додав учасник переговорів.

За його словами, заступник міністра “спалахнув” через звернення українців щодо дозволу на транзит зерна через Польщу. Однак представники польської сторони заявили, що Колодзейчак отримав догану за свою поведінку.

Сам політик повністю заперечує звинувачення у його бік. Водночас визнає, що під час зустрічі дійсно виник конфлікт. За його словами, українцям буцімто не сподобалося, що він “був добре підготовлений до переговорів”.

“Я потягнувся в кріслі, як і багато інших присутніх на зустрічі. Зустріч тривала довго, ми всі відчували втому, ми просто люди, – сказав Колодзейчак, додавши, що “він шмигав носом, тому що був застуджений і мав нежить”.

Заступник аграрного міністра Польщі зривав переговори з Україною: що відомо 1

Зустріч делегай України та Польщі у Варшаві

У четвер, 28 березня, українська делегація прибула до Польщі. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та його польський колега Дональд Туск зустрілися у Варшаві. Сторони провели плідні переговори.

За підсумками міжурядових консультацій на з української сторони підписали спільну заяву. Домовленості, зокрема, стосуються врегулювання ситуації на кордоні, торгівлі між країнами та військової допомоги Києву.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.