"Україна відкинута на 100 років назад, їхня енергетична система знищується. А скільки українців покинули країну і тепер живуть в інших державах? Вони можуть ніколи не повернутися"
"Якщо буде справедлива угода, якщо президент Трамп, я в це вірю, зможе гарантувати нам цю сильну та незворотну безпеку" для України, то ми рухатимемося на дипломатичному шляху. Я розумію, що без Росії неможливо дипломатично закінчити цю війну"
Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Ця пісня про співзалежну жінку, яка перебуває у стосунках, де її знецінюють. Усі навколо бачать це ставлення і не можуть зрозуміти чому вона досі там... Чому не бачить очевидних речей, виправдовує щоразу таке ставлення до себе. Де її самоцінність? Як можна таке допускати?
Це потягне за собою соціальну напругу, а також зменшення відрахування податків від мікрофінансових компаній
Якщо ініціативу Нацбанку щодо зміни системи видачі кредитів населенню втілять у життя, українці не зможуть отримати онлайн кредити, не говорячи про позики у банках. Існують ризики, що за цих умов до 10 мільярдів гривень можуть піти у "тінь".
Про це йдеться у матеріалі Інформатора "Їм ніхто не дасть кредит" - держава намагається обмежити право громадян на фінансові послуги". Пояснюючи свої плани зробити ускладнити процес отримання позики, НБУ посилається на те, що наразі існує проблема, коли через низьку фінансову грамотність українці, не читаючи угоду, беруть один за одним кредити. Відповідно це створює замкнуте коло. Тому з’являється чимало невиплачених позик, які також множать проблеми для компаній. Але через вищі, ніж у банках відсотки, вони страхують себе від цих проблем.
Проте громадяни не перестануть брати у борг. І є ризики, що за цих умов до 10 мільярдів гривень можуть піти у "тінь".
В НБУ також пояснюють ініціативу боротьбою з завищеними відсотками, що доводиться сплачувати громадянам за кредитами. Наприклад, за мікрокредитами, згідно з розрахунками установи, доводиться виплачувати до 1 500% річних. Після впровадження ініціативи, вказано, що річна ставка за мікрокредитами опиниться на рівні 1 492%. Тобто це майже ті самі 1 500%, різниці немає. Тому на питання, навіщо це робиться, немає й точної відповіді.
У Нацбанку готують зміни до законодавства. Мова йде про перевірку регулятором всіх, хто розраховує навіть на незначну позику. Кількість відмов у кредитах у такому разі суттєво зростатиме. Скориставшись досвідом інших країн планують встановити максимальний розмір денної процентної ставки та знизити її втричі – з 2,5% до 0,8%. Виконання нововведення компаніями, що надають позики, регулятор жорстко контролюватиме. У НБУ зазначають, що це вимоги МВФ та зміни, які необхідні для вступу в ЄС. Поки що у Верховній раді триває обговорення та збір пропозицій від гравців на ринку та фінансових асоціацій.
Раніше ми писали, що в Україні зміниться система видачі кредитів населенню. Також читайте, скільки гривень зберігають українці в "Ощадбанку".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.