В Україні планують посилити умови видачі мікрокредитів: що пропонує НБУ та як знизяться ставки

Читать на русском

Нацбанк планує ускладнити процедуру видачі кредитів, щоб убезпечити уразливі верстви населення країни

Читать на русском
Мікрокредити
Ставка за такими кредитами зараз в середньому сягає 1500% річних

Нацбанк планує ускладнити процедуру видачі кредитів, щоб убезпечити уразливі верстви населення країни

Національний банк України пропонує на законодавчому рівні обмежити ставки по мікрокредитах. Зараз вони сягають 1500% річних, що є недопустимим, вважає регулятор. 

У пресслужбі установи відмітили, що компанії, які займаються мікрокредитуванням, свідомо обирають бізнес-модель надання послуг вразливим верствам населення – малозабезпеченим людям, студентам, особам без постійного прибутку та іншим. Вони часто не усвідомлюють наслідків своїх дій і це тільки посилює проблему. Адже оцінка кредитоспроможності позичальників практично не здійснюється.

"Аналіз звернень громадян та інформації, отриманої під час здійснення нагляду, свідчить, що переважна більшість договорів на отримання так званих «швидких онлайн-позик» укладаються вночі з метою зробити ставку в онлайн-казино", – зазначили у регуляторі.

Для того, щоб вплинути на ситуацію, Нацбанк запропонував унести такі зміни до Закону України «Про споживче кредитування»:

  • встановити граничні розміри процентних ставок – максимальний розмір денної процентної ставки не повинен перевищувати суму у розрахунку 0,8% у день. Зараз це в середньому 2,5%);
  • зменшити надмірне боргове навантаження на одного споживача. Для цього пропонується надати НБУ право встановлювати мінімальні вимоги до процесу перевірки кредитоспроможності позичальника;
  • запровадити додаткові штрафні санкції за порушення встановлених вимог, оскільки правила без відповідальності за їх порушення зазвичай не діють.

Голова Національного банку Андрій Пишний зазначив, що кредити під понад 1500% річних – вкрай нездорова практика. Вона ототожнює послугу споживчого кредиту з «борговим ярмом», а також підкреслює невідповідність законодавства України міжнародним практикам, у тому числі країн ЄС, до спільноти яких ми прагнемо приєднатися.

Раніше Інформатор писав, як скасувати заборгованість по кредиту, якщо його на вас оформив шахрай. Також ми розповідали, що буде, якщо не платити мікрокредит.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.