Через ініціативу Друзі миру Росія хоче показати Україну противницею переговорів: аналітики ISW вказують на маніпуляції Кремля

Китай разом із Бразилією та іншими країнами планують створити платформу Друзі миру. Кремль може використати її для поширення наративу про відмову України від мирних переговорів

Китай, Бразилія і Росія створюють платформу Друзі миру
Платформа Друзі миру може зіграти на руку Кремлю

Створення Китаєм та Бразилією платформи Друзі миру, яка буде просувати план країн Глобального півдня щодо завершення війни в Україні, може зіграти на руку Кремлю. Існує ймовірність, що Росія використає цей майданчик для того, щоб виставити Україну в негативному світлі. Мовляв, нібито Україна не готова до переговорів.

Це випливає з аналізу, проведеного американським Інститутом вивчення війни (ISW). У своєму звіті аналітики зазначили, що 26 вересня глава МЗС Китаю Ван І оголосив про наміри Китаю разом із Бразилією, Пакистаном та іншими країнами глобального півдня створити платформу "Друзі миру". Вказано, що ця ініціатива буде спрямована на організацію "інклюзивного діалогу", що має на меті знайти шлях до завершення війни в Україні.

Експерти також наголосили, що Китай неодноразово пропонував свій альтернативний мирний план, дозволяючи Росії демонструвати свою готовність до переговорів із Україною. Однак російські вимоги переважно були неприйнятними для України та фактично вимагали її капітуляції або просто відкидали можливість переговорів.

В ISW вважають, що Кремль, ймовірно, просуватиме платформу "Друзі миру" для того, щоб продемонструвати свою підтримку різних мирних ініціатив і хибно представити Україну як державу, яка не бажає йти на переговори.

Хто ще доєднався до "Друзів миру"

Варто зазначити, що днями угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто оголосив, що Угорщина долучиться до платформи "Друзі миру", організованої Китаєм і Бразилією. Крім того, до ініціативи вже приєдналися 15 країн, серед яких Туреччина, Казахстан, Саудівська Аравія, Мексика, Замбія та Кенія.

Насправді всі ці країни, а зокрема й Китай, допомагають Росії продовжувати війну в Україні попри численні заяви про мир. Як наголосив держсекретар США Ентоні Блінкен заяви Пекіна про прагнення миру в Україні не сходяться з діями. Саме з Китаю до РФ надходить величезна кількість верстатів та мікроелектроніки, які окупанти потім використовують для виробництва ракет, вбиваючи українців

Президент України Володимир Зеленський назвав китайсько-бразилійський мирний план деструктивним. Глава держави переконаний, що такий план вигідні Кремлю й  немає нічого спільного зі справедливістю. Зеленський розцінив пропозицію Китаю та Бразилії, як політичну заяву і не більше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube