Чат-бот ChatGPT відповів на питання, чому екіпаж літака просить пасажирів відкривати вікна при зльоті та посадці
ChatGPT, можливість застосування якого у своїй діяльності розглядає японська влада, може бути корисним не лише для роботи чи навчанні. Штучний інтелект може дати відповідь на прості питання про повсякденне життя. Наприклад, чому при посадці та зльоті літака просять тримати відкритими ілюмінатори.
"Інформатор" поставив це питання ChatGPT.
Платна версія чат-боту - ChatGPT-4 - навела 7 причин, з яких, на його думку, при посадці та зльоті літака просять тримати ілюмінатори відкритими: покращення видимості, орієнтація пасажирів, "спільна уважність", адаптація очей до світла, психологічний фактор, комунікація між екіпажем і пасажирами та забезпечення прозорості для авіакомпанії.
Зупинемося на них детальніше:
Експерти в цілому підтверджують більшість зі слів ChatGPT з приводу причин, з яких пасажирів просять тримати ілюмінатори відкритими. Зліт та посадка є найбільш аварійно-небезпечними етапами польоту. У випадку аварійної ситуації екіпаж має лише 90 секунд, щоб залишити літак разом з пасажирами. А завдяки відкритим ілюмінаторам він може оцінити ситуацію за бортом і спланувати план евакуації, каже фахівець з авіаційної безпеки Саран Удаякумар.
Якщо в літаку виникає пожежа, відкриті вікна допомагають рятувальникам оцінити ситуацію в салоні. А при жорсткій посадці виникає небезпека поранення пасажирів уламками пластмасової шторки, якою закриваються вікна.
Ще одна причина, по якій слід завжди піднімати шторки - це освітлення. За словами експерта, очі пасажирів повинні звикнути до природного освітлення, щоб у разі непередбаченої ситуації не виникало проблем із зором.
ChatGPT - це чат-бот зі штучним інтелектом. Його наприкінці 2022 року випустила компанія OpenAI, одним із засновників якої є Ілон Маск. Штучний інтелект може відповідати на повідомлення користувачів, написані практично будь-якою мовою.
Спочатку використання ChatGPT в Україні було обмежене, у компанії пояснювали це санкціями проти Росії, причому ще старими - за окупацію Криму та Донбасу у 2014 році. Мовляв, не можна давати доступ до продукту користувачам з цих регіонів. Але з 18 лютого ChatGPT від OpenAI став доступним в Україні.
Раніше ми дізнавалися, що каже ChatGPT про війну в Україні. Незважаючи на те, що він має доступ до інформації лише до середини 2021 року, вінназвав Україну "добре підготовленою" до військового конфлікту. А для перемоги України, на його думку, "важливо забезпечити ефективну оборону, міжнародну підтримку, економічну стійкість та дипломатичні рішення для розв'язання конфлікту".
Також ми питали у штучного інтелекту, чи зраджує він дружині і чи дивиться Pornhub. За словами ШІ, він "не має дружини або іншої форми особистого життя" та не дивиться порно.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.