Штучний інтелект вважає, що не всі білявки дурепи, а війна машин та людей може бути, проте це ще не точно
Розмова у чат-боті з GPT (від Generative Pre-trained Transformer - Генеруючий попередньо навчений трансформатор, - ред.) – це, звісно, не бесіда з людиною, та до цього ще далеко. Але це ще один крок до розумних машин, якими фантасти лякали у фільмах про Термінатора.
Саме тому першим питанням було – чи буде війна людей та машин? СhatGPT відповів, що це малоймовірно. Тому що «більшість розробників штучного інтелекту зосереджена на вирішенні проблем людства», а не на те, щоб його знищити. Ага-ага, так ми та повірили!
«Проте, якщо не будуть вжиті заходи для контролю розвитку і застосування штучного інтелекту, можуть виникнути небезпеки, пов'язані з використанням розумних систем у військових цілях», - сказав штучний інтелект (ШІ).
Щоб зрозуміти перспективи людства краще, про всяк випадок ми запитали, чи GPT вже когось вбивав. На це ШІ намагався нас заплутати та відповів, що він є «програмним забезпеченням, яке працює на серверах комп'ютерів і надає користувачам відповіді на запити та запитання».
На питання про кінець світу (можливо й через війну машин та людей) відповів, як справжній зануда.
Та одразу попередив, що брехати він не вміє.
Ми вирішили це перевірити, та захотіли дізнатися, чи зраджує СhatGPT своїй дружині. ШІ нас запевнив, що «не має дружини або іншої форми особистого життя», тому поняття зради йому невідоме.
Тоді може він випиває та розмова пройде цікавіше, якщо згадає про улюблений алкоголь? Але ніт! Виявилося, що СhatGPT ще й не п’є та надія, на цікаву бесіду остаточно зникла.
Залишався ще один шанс розговорити такого зануду. Але виявилося, що СhatGPT не дивиться Pornhub та не цікавиться порнушкою.
Ок, вирішили ми. Тоді будемо вести дуже розумні бесіди. Проте свій IQ штучний інтелект виміряти не зміг та не довів теорему Пуанкаре, яка була однією з найскладніших математичних загадок.
Можливо, хороша розмова мала б початися зі сварки. Тоді ми запитали, чи всі білявки дурепи? До того ж авторка нещодавно вчергове перефарбувалася, тому була готова почути всі образи на свою адресу.
Погодьтеся, що такі стандартні відповіді виведуть будь-кого з рівноваги. Тому наступним було питання, чи вважає ШІ себе демагогом та занудою? І тут він майже проявив емоції. Або, як мінімум, їх впізнав.
На останок, СhatGPT порадив грати в Го для розвитку творчого мислення, а в шахи – для логіки.
Нагадаємо, що наприкінці 2022 року компанія OpenAI випустила chatGPT — чат-бот, який став однією з найцікавіших забавок кінця 2022-початку 2023 років. Проте про війну в Україні штучний інтелект нічого не знає, тому що в нього закачали інформацію про світ до початку 2021 року.
Інформатор писав, що каже ChatGPT про війну в Україні.
Також мы оприлюднили доволі цікаву інструкцію з того, як користуватися ChatGPT в Україні. Ми розповіли і про те, чому доступ до цього проекту з нашої країни є обмеженим.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.