За думкою штучного інтелекту, взяття Києва є майже неможливим, Україні варто готуватися до великих жертв, але шанси на омріяну перемогу є
Чат-бот chatGPT продовжує залишатися головною технологічною темою кінця 2022-початку 2023 років. І поки понад 100 мільйонів користувачів нейромережі розпитують у бота про все на світі, сервіс залишається забороненим для користування в Україні, Інформатор вирішив дізнатися у нього про найзлободеннішу тему наших співгромадян – повномасштабну війну, котру розв'язала росія на нашій території. У цьому матеріалі ми почули думку ChatGPT про те, чому путін розпочав вторгнення, чи були до цього готові ЗСУ, чи є шанси на перемогу, що буде після війни та отримали відповіді на багато інших питань.
Але спочатку нагадаємо про те, чим являється бот ChatGPT. Його випустила наприкінці 2022 року компанія OpenAI, одним із засновників якої є Ілон Маск. Цей чат-бот працює в діалоговому режимі та може відповідати користувачам на повідомлення, написані практично будь-якою мовою. З того моменту цей продукт обговорюють майже весь інтернет: копірайтери просять допомоги з написанням тексту, музиканти просять підказати їм потрібні акорди, програмісти масово шукають помилки у своєму коді, а звичайні користувачі питають у нього про все на світі. Тобто бот може підтримати розмову на будь-яку тему. Коротко кажучи, chatGPT став головною забавкою інтернету і поки що головним прикладом штучного інтелекту, яку може оцінити майже будь-хто у світі.
До речі, у багатьох виникли підозри, що з часом розробники штучного інтелекту можуть покращити алгоритми, і такі боти замінять собою десятки професій - журналістів, програмістів та навіть музикантів чи художників. Але як показав наш досвід спілкування з ботом - якщо таке й трапиться, то зовсім не сьогодні, та й навіть не завтра.
Наприклад, у своїх відповідях бот користується тільки даними до початку 2021 року, тому ще нічого не знає про події 2022 і 2023 років. Також його відповіді часто є правдоподібними, але не точними, та залежать від заданого формулювання питання. Іноді трапляються і відповіді, або зовсім безглузді, або ж бажання боту "зіскочити з теми", тобто дає рекомендацію запитувати не у нього, а у досвідчених експертів.
Але отримати доступ до продукту в Україні можна. Для цього є декілька способів - вони відрізняються простотою, накладеними обмеженнями та, звичайно, ціною. У попередньому нашому матеріалі ви можете ознайомитися з кожним з них.
Але повернемося до нашої головної теми, про яку більшість з вас захотіли б запитати у штучного інтелекту. Ще раз повторимося - він має доступ до інформації в кращому випадку лише до середини 2021 року, то ж нічогісінько не знає про кроваві плани путіна та інших росіян щодо повноцінного наступу. Більш того, він навіть не чув про масштабні підготування армії рф на кордоні з нашою державою, які тривали близько півроку перед 24 лютого. То ж перші наші питання буде відповідними - чи можливе повноцінне вторгнення росіян та чи готові до такого ходу подій у ЗСУ.
І вже тут почав дивувати доволі логічними думками - він не повірив у ймовірність наступу ДО 2022 року та назвав Україну "добре підготовленою" до військового конфлікту:
"Україна має велику та досить досвідчену армію, яка була зміцнена після початку конфлікту на Донбасі. Україна також має підтримку світової спільноти, в тому числі і з боку НАТО", - повідомив нам чат-бот.
Коли ми уточнили, а чи станеться така подія конкретно у 2022-му, то бот повідомив, що "ніхто не може гарантувати, що такого не станеться", ну і повідомив, що цю дію осудили б більшість держав світу.
Варто зазначити, що ChatGPT намагається максимально обходити слово "війна", замінюючи його на нейтральний "конфлікт".
Також "порадувала" думка бота те, що перед війною Україна могла транспортувати газ до Європи через територію рф.
Вердикт - доволі непоганий прогноз, жодного відвертого промаху, ну й окремо приємно відмітити віру бота у міць ЗСУ.
З головним питанням розібрались, на черзі - деталі, про які ми також розпитали штучний інтелект. Причинами, які спонукали путіна почати наступ, ChatGPT назвав "політичні, економічні та геостратегічні інтереси росії в регіоні, а також внутрішні політичні обставини в країні". Окрім того, у використанні військової агресії він побачив "засіб збільшення популярності у виборчих кампаніях".
А що там з "захопленням Києва за три дні"? ШІ назвав це "вкрай складним та ризикованим процесом", який потребує великих зусиль і ресурсів нападників, серед яких виділив логістику та бойову підтримку - нагадаємо, що саме на цьому моменті "прокололася" армія росії та панічно тікала з півночі України наприкінці березня-2022. Виділимо ще один реверанс на адресу ЗСУ - завдяки їй та мобілізації бот бачить у нас можливості відбити будь-яку агресивну дію.
А ось щодо ймовірності застосування ядерної зброї у бота немає чіткої відповіді - лише загальні слова про важкі наслідки, величезні людські втрати та екологічні проблеми на десятиліття вперед. І нагадування, що це є порушенням міжнародного права та діючих угод.
"Якщо Росія застосує ядерну зброю під час війни з Україною, це призведе до надзвичайно тяжких наслідків для обох країн та всього світу. Однак, якщо така можливість буде реальною, це буде залежати від різних факторів, включаючи стратегічні цілі, розмір та потужність зброї, технічні можливості та інші фактори", - пише ChatGPT.
Надзвичайно розгорнутою вийшла відповідь штучного інтелекту щодо того, як Україні перемогти Росію у війні. Процитуємо всі сім пунктів, які виокремив ШІ.
Ефективна армія: українські війська повинні бути добре організовані, з високим рівнем підготовки та дисципліни. Вони повинні мати необхідне озброєння та техніку, щоб забезпечити ефективну оборону та контрнаступи.
Підтримка населення: населення України має бути об'єднано та мотивовано, щоб підтримувати зусилля військових та уряду. Для цього необхідно забезпечити населенню достатній рівень безпеки, економічну підтримку, медичну допомогу та інші послуги.
Міжнародна підтримка: Україна повинна мати підтримку міжнародної спільноти, яка допоможе дипломатично та економічно. Це може включати санкції проти Росії, політичну та фінансову підтримку для України та інші заходи.
Інформаційна війна: Україна повинна бути готовою до боротьби за свою інформаційну пропаганду та медійну кампанію, щоб не дозволити Росії контролювати інформаційний простір. Важливо забезпечити доступ до незалежних джерел інформації та підтримувати свободу преси.
Дипломатія: Україна повинна вести активну дипломатичну роботу, взаємодіяти з іншими країнами та міжнародними організаціями, шукати підтримку та дипломатичні рішення для розв'язання конфлікту. Також важливо проводити переговори з Росією, якщо така можливість є, і шукати мирне врегулювання конфлікту.
Економічна стійкість: Україна повинна забезпечити стабільність своєї економіки та інфраструктури, щоб відновитись після можливих збитків від війни. Важливо шукати нові ринки збуту, диверсифікувати економіку та інвестувати в розвиток.
Готовність до жертв: Україна повинна бути готовою до великих жертв, щоб захистити свою незалежність та територіальну цілісність. Важливо підтримувати моральний дух населення та забезпечити підтримку тим, хто постраждав від війни.
"Отже, перемога України в конфлікті з Росією вимагає комплексної стратегії та координації зусиль різних сфер життя. Важливо забезпечити ефективну оборону, міжнародну підтримку, економічну стійкість та дипломатичні рішення для розв'язання конфлікту", - вважає ChatGPT.
Цікаво, що ШІ, на відміну від нинішньої політики Києва, все ж таки рекомендує шукати мирне рішення у переговорах з рф.
Також привертає увагу те, що бот майже повністю описав нинішню політику Заходу щодо підтримки України задля її перемоги, виділивши такі моменти: військова і економічна допомога, дипломатична та інформаційна підтримка та санкції. Дуже важливо, що війну бот не вважає лише проблемою України, оскільки бачить у ній загрози всій світовій стабільності.
Розвіює бот і популярну у "хороших росіян" тезу, що нинішні події є "війною лише путіна". ШІ впевнений - ні смерть, ні відставка нинішнього російського президента не приведе до миттєвого миру, хоча й вплине на перебіг бойових дій а у конфлікті між рф та Україною побачив "глибокі історичні, економічні та геополітичні корені, які виникли задовго до Путіна".
Навіть якщо Путін відступить з поста, це само по собі не розв'яже всіх проблем та конфліктів між Росією та Україною, - запевняє штучний інтелект.
І відразу дає перші поради щодо закінчення війни - необхідність знаходження політичної волі, дипломатичних домовленостей та компромісів.
А от щодо того, хто здобуде перемогу у війні, ШІ включає дипломата і запевняє - таке передбачити неможливо, тріумф несе за собою великі втрати, а найкращим виходом бачить мирне вирішення. Але натякає - шанси у нас є:
Однак, Україна має досвідних та мотивованих військових, які проявили свої вміння та відвагу на полі бою. Україна також має значну підтримку міжнародної спільноти, що допомагає їй у війні з Росією. Багато країн надають Україні допомогу в різних формах, включаючи військову, гуманітарну, економічну та дипломатичну допомогу, - пише ChatGPT.
І наостанок трохи позитиву від бота, який запевняє: Україна буде відновлена після перемоги, якщо будуть прийняти всі необхідні заходи. Зокрема, це масштабна реконструкція зруйнованої інфраструктури, підтримка постраждалих громадян. Також, ШІ рекомендує підвищувати рівень інвестицій, проводити адекватну соцполітику, зокрема, перед ветеранами, нагадує про боротьбу з корупцію і каже - Україні потрібна допомога та підтримка від союзників і друзів, щоб швидше відновитися та забезпечити мирне та процвітаюче майбутнє для своїх громадян.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.