Вбивця професії журналістів та програмістів? Що таке ChatGPT і як зареєструвати його в Україні

Вбивця професії журналістів та програмістів? Що таке ChatGPT і як зареєструвати його в Україні

Читать на русском

Є три способи користування додатком для українців - від безкоштовного до платного

Читать на русском
Вбивця професії журналістів та програмістів? Що таке ChatGPT і як зареєструвати його в Україні
ChatGPT став головною технологічною новинкою 2023 року

Є три способи користування додатком для українців - від безкоштовного до платного

Наприкінці 2022 року компанія OpenAI, одним із засновників якої є Ілон Маск, випустила chatGPT (від Generative Pre-trained Transformer - Генеруючий попередньо навчений трансформатор, - ред.) — чат-бот, що працює в діалоговому режимі та може відповідати користувачам на повідомлення, написані практично будь-якою мовою. З того моменту цей продукт обговорюють майже весь інтернет: копірайтери просять допомоги з написанням тексту, музиканти просять підказати їм потрібні акорди, програмісти масово шукають помилки у своєму коді, а звичайні користувачі питають у нього про все на світі. Тобто бот може підтримати розмову на будь-яку тему. Коротко кажучи, chatGPT став головною забавкою інтернету (вже понад 100 млн користувачів у світі) і поки що головним прикладом штучного інтелекту, яку може оцінити майже будь-хто у світі.

Більш того, навіть український державний банк "Ощадбанк" у четвер, 9 лютого, повідомив, що вирішив протестувати ChatGPT для ведення своїх соціальних мереж.

"Що це означає на практиці? Ми тестуємо пости, текст і віжуал яких буде створювати штучний інтелект. Шукаємо нові шляхи", - написав маркетинг-директор "Ощадбанку" Сергій Грабчак.

До речі, у багатьох  виникли підозри, що з часом розробники штучного інтелекту можуть покращити алгоритми, і такі боти замінять собою десятки професій - журналістів, програмістів та навіть музикантів чи художників. Але як показав наш досвід спілкування з ботом - якщо таке й трапиться, то зовсім не сьогодні, та й навіть не завтра.

Наприклад, у своїх відповідях бот користується тільки даними до початку 2021 року, тому ще нічого не знає про події 2022 і 2023 років. Також його відповіді часто є правдоподібними, але не точними, та залежать від заданого формулювання питання. Іноді трапляються і відповіді, або зовсім безглузді, або ж бажання боту "зіскочити з теми", тобто дає рекомендацію запитувати не у нього, а у досвідчених експертів.

Для прикладу, після нашого прохання написати новину про візит Зеленського у Лондон та Париж чат-бот повідомив, що прем'єром Британії все ще є "Джонсонюк", а під кінець вирішив залишити новину незакінченою, тому ми так і не дізналися, проти кого була "глобальна кооперація" України та Заходу.

Вбивця професії журналістів та програмістів? Що таке ChatGPT і як зареєструвати його в Україні 1

Але все  головною "зрадою" стало обмеження на використання продукту в Україні. Чому ж так сталося та як українцям скористатися наймоднішим продуктом сьогодення - читайте у нашому матеріалі.

Чому ChatGPT заборонений в Україні

Здавалося б дивним, чому Україна стоїть в одному ряду з типовими країнами, де доволі часто діють заборони на західні продукти - Афганістаном, Іраном та, звісно, Росією та Білоруссю.

При спробі зареєструватися у ChatGPT українці бачать повідомлення, що сервіси OpenAI недоступні в нашій країні
При спробі зареєструватися у ChatGPT українці бачать повідомлення, що сервіси OpenAI недоступні в нашій країні

 

"З невідомих причин наші громадяни не можуть отримати доступ до передових технологій", – писав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у листі до Грега Брокмана, президента OpenAI.

Як пише Forbes, американська компанія відреагувала на дане звернення та пояснила, що причина лежить у санкціях проти Росії, причому ще старих - за анексію Криму та окупацію Донбасу у 2014 році. Мовляв, не можна давати доступ до продукту користувачам з цих регіонів. Але оскільки нема класифікатора, як відрізнити українців, що живуть на неокупованій території, то компанії виявилося простіше просто заблокувати всю територію України, щоб не отримати покарання від влади США. Відповідно, станом на зараз нічого не відомо про перспективи легальної появи продукту в Україні.

Але отримати доступ до продукту в Україні можна. Для цього є декілька способів - вони відрізняються простотою, накладеними обмеженнями та, звичайно, ціною. Ми розглянули усі з них.

Спосіб №1: розширення Merlin

Найпростіший з усіх. Для цього треба користуватися популярним браузером Chrome та встановити розширення Merlin - OpenAI ChatGPT powered assistant. Після чого, знаходячись на пустій сторінці пошуку гугла, треба натиснути на клавіші ctrl+M. Користувачам з'явиться спливаюче вікно, у яке можна писати своє питання до "Мерліна", який "витягує" відповіді у chatGPT.

Ми задали "Мерліну" питання про повноцінну підписку на розширення
Ми задали "Мерліну" питання про повноцінну підписку на розширення

Плюси способу:

  • дуже просто та швидко встановлюється;
  • швидко можна поставити необхідне питання, не треба заходити на сайт chatGPT.

Мінуси "Мерліна":

  • лише 11 питань на день. Хочете питати більше - треба платити. Вартість місячної підписки - від 19 (можете задати до тисячі питань) до 119 доларів (тоді задасте до 12 000 питань);
  • немає можливості вести діалог, тобто уточнювати своє ж питання, тобто кожен запит до chatGPT є автономним;
  • "Мерлін" не пристосований до будь-якої мови, окрім англійської, тому з питаннями українською будуть проблеми - зокрема, уже на другому запиті бот почав генерувати відповідь та завис на третьому ж слові.

Спосіб №2: телеграм-бот

В Україні (та інших країнах з забороною) є чат-боти телеграму (наприклад, такий), які можуть дублювати у себе відповіді chatGPT, то ж за пошуком у Telegram за словами chatgpt ви можете легко на них натрапити.

Як виглядає спілкування з ботом chatGPT у телеграм
Як виглядає спілкування з ботом chatGPT у телеграм

Зазвичай схема користування ботом така: він просить виконати вас якусь умову (наприклад, підписатися на телеграм-канал), після чого допускає вас до єдиного безплатного питання.

Найбільша проблема - часто відбувається збій (це загалом проблема chatGPT, коли сервім може бути недоступний годинами, - ред.) і ваше питання може висіти дуже довго без відповіді (приклад - на скріншоті). Причому інші чат-боти також недоступні. Тому відверто кажемо, що не можемо рекомендувати цей спосіб.

Плюс спілкування з chatGPT через бот у телеграм:

  • швидка і зручна можливість задати питання після встановлення.

Мінуси способу:

  • іноді можуть бути проблеми із встановленням бота;
  • послуга платна, зазвичай безлімітний тариф починається від 250-350 гривень на місяць;
  • як і з "Мерліном", кожне питання до бота є відокремленим від попереднього, втрачається можливість діалогу, що є явною фішккою продукта.

Спосіб №3: через VPN та арендований номер

Як перевірив Інформатор, це є однозначно найкращим способом, оскільки ви отримаєте повноцінний продукт, без обмежень. Проте доведеться витратити час і трохи грошей.

Алгоритм встановлення такий:

1. Ви створюєте новий gmail-акаунт. Можна навіть прив'язати до українського номера телефону, це не є важливим.

2. Ви встановлюєте VPN-сервіс. Увага! Не підійде звичне багатьом розширення на браузер Chrome. Треба, щоб VPN "покривав" собою не тільки браузер (інакше OpenAI побачить, що ви намагаєтесь його обхитрити та забанить вас). Ми рекомендуємо встановити сервіс ClearVPN. Він розроблений в Україні і для громадян нашої країни є безкоштовним - для цього треба підтвердити через "Дію" свій паспорт (інструкція тут). І запустити додаток з вибраною IP-адресою будь-якої країни Заходу. У нашому випадку це Італія:

Запущений VPN-сервіс ClearVPN
Запущений VPN-сервіс ClearVPN

3. Відкриваємо браузер "Хром", натискаємо на вкладку "Інкогніто" (CTRL+SHIFT+N), заходимо на сайт OpenAI, натискаємо на напис TRY посередині на горі.

Вбивця професії журналістів та програмістів? Що таке ChatGPT і як зареєструвати його в Україні 6

4. Натискаємо на Sign Up і реєструємо свій акаунт. Серія доволі простих заповнювань, підтвердження через пошту і виходимо на найважливіший момент - підтвердження країни вашого знаходження через телефон відповідної країни:

Вбивця професії журналістів та програмістів? Що таке ChatGPT і як зареєструвати його в Україні 7

У лівому списку вибираємо країну - це може бути Велика Британія, США або ж Нідерланди. Після чого переходимо на сайт juicysms, на якому "арендуємо" телефонний номер під конкретну мету, для цього у поле вводу пишемо "openAI" і вибираємо необхідну нам послугу.

Вбивця професії журналістів та програмістів? Що таке ChatGPT і як зареєструвати його в Україні 8

Як бачимо, послуга з британського номера коштує 1 євро, який буде знято з нашого рахунку на juicysms, який попередньо треба буде поповнити (доволі проста процедура - гроші знімаються через карту). Мінімальна сума поповнення складає 3 євро, то ж у вас залишиться ще два євро, які ви можете використати для створення акаунтів на ChatGPT, наприклад, вашим знайомим.

Після "аренди" номеру у вас буде 10 хвилин на те, щоб скопіювати виданий вам номер телефону, ввести його на сайті OpenAI, після чого отримати на juicysms смс-код та ще раз ввести його на сайті OpenAI. Процес інтуїтивно зрозумілий, хоч і трішки громіздкий.

Процес отримання номера і смс-кода за допомогою сервісу juicysms
Процес отримання номера і смс-кода за допомогою сервісу juicysms

Відразу після цього у вас відкривається повний доступ до всього спектра послуг популярного чат-бота, без будь-яких додаткових витрат.

Також відеоінструкція цього методу:

Плюси способу:

  • повний доступ до сервісу, в тому числі можливість вести діалог з чат-ботом;
  • після реєстрації вже можна користуватися ChatGPT вже не включаючи VPN-режим або ж режим інкогніто.

Мінуси:

  • доволі довгий процес реєстрації. Окрім того, сайт OpenAI часто "падає", тому ви можете на десятки хвилин зависнути на певному етапі процесу;
  • витрачені три євро (близько 125 гривень)

А що порадив би сам ChatGPT

Вже після встановлення продукту  ми вирішили запитати безпосередньо у чат-бота, а що він би порекомендував українцям, які бажають користуватися популярним сервісом. Але нас спіткала невдача - бот зовсім нічого не знав про свою заборону в Україні і врешті решт порекомендував перевірити, чи нема у нас проблем з доступом до інтернету. Мабуть, дається взнаки відсутність доступу до свіжих новин, у тому числі про власну заборону в Україні.

 Вбивця професії журналістів та програмістів? Що таке ChatGPT і як зареєструвати його в Україні 10

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Microsoft вбудувала у свої нові браузер та пошуковик покращену версію ChatGPT. Також ми повідомляли про те, що Google протягом найближчих тижнів випустить свою версію чат-бота зі штучним інтелектом.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.