Уряд Японії веде перемовини з творцями ChatGPT: хочуть використовувати штучний інтелект

Прем’єр-міністр Фуміо Кісіда проводить перемовини з керівництвом компанії OpenAI

ШІ в Японії
ШІ допомагатиме взаємодіяти з громадянами

Японська влада розглядає можливість застосування штучного інтелекту у своїй діяльності. Використання ШІ, на кшталт ChatGPT, має допомогти чиновникам ефективно опрацьовувати великі масиви даних та полегшити спілкування з громадянами. Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда проводить робочі зустрічі генеральним директором OpenAI щодо забезпечення конфіденційності системи.

Видання Reuters повідомляє, що в понеділок головний секретар кабінету міністрів Хірокадзу Мацуно заявив про готовність уряду використовувати штучний інтелект, якщо проблеми з конфіденційністю та кібербезпекою будуть вирішені. Японський уряд зважає на тимчасову заборону ChatGPT в Іспанії, пов'язану з можливістю витоку конфіденційних даних із системи, але налаштований оптимістично, каже Мацуно, адже використання ШІ має зменшити навантаження на держслужбовців.

Хірокадзу Мацуно
Мацуно заявляє, що уряд Японії всерйоз розглядає можливість застосування ШІ. Фото: Japon Times

OpenAI 6 квітня запропонував італійському регулятору заходи щодо усунення проблем із порушенням конфіденційності. Сем Альтман, виконавчий директор OpenAI, зустрівся з прем’єр-міністром Кісідою під час візиту до Японії, він озвучив подібні пропозиції гарантування безпеки для уряду цієї країни. Альтман заявив, що його компанія «розглядає можливість відкриття офісу» в країні.

Навіщо штучний інтелект уряду

ШІ може суттєво спростити роботу урядовцям. Зокрема він може в тисячі разів швидше, ніж людина, знаходити потрібну інформацію, наприклад, законодавчі акти, статистичні дані, дані наукових досліджень, які стосуються конкретної ситуації. Уже зараз ChatGPT може готувати на їх основі проєкти рішень, законодавчих актів, договорів тощо.

Штучний інтелект вміє гарно справлятися з аналізом великого обсягу даних. Його можна залучати до розробки стратегій та урядових програм, наприклад, боротьби із забрудненням середовища в кожному регіоні чи з охорони здоров’я. У сфері медицини штучний інтелект може допомогти уряду Японії в здійсненні дистанційного моніторингу пацієнтів, відстеженні поширення захворювань та епідемій, і навіть у розробці нових методів діагностики та лікування хвороб. В освіті ШІ може допомогти в створенні персоналізованих навчальних програм на основі навчальних досягнень учнів та студентів.

Сем Альтман
Сем Альтман каже, що проблеми з конфіденційністю вирішать. Фото: Japon Times

 Експерти Goldman Sachs пишуть, що вже зараз ChatGPT зміг би замінити працю 50 % усіх юристів та держслужбовців Сполучених Штатів. У найближчому майбутньому він буде здатним виконувати 44 % роботи в юриспруденції та 46 % в адміністративній сфері. Експерти прогнозують, що застосування штучного інтелекту, такого, як ChatGPT, у різних галузях може вже зараз залишити без роботи щонайменше 7 % усіх працівників у США.

Водночас будь-який ШІ все ще занадто недосконалий і потребуватиме постійного контролю людини. Штучний інтелект також може бути доволі безтактним та грубим.

Інформатор уже розповідав про те, що в Дію мають ввести ChatGPT. Також ми розповідали про те, що «Ощадбанк» має намір застосувати технологію штучного інтелекту компанії OpenAI у своїй діяльності. Ми також розповідали, що Ілон Маск, Стів Возняк та ще тисяча науковців вбачають небезпеку в подальшій роботі над ШІ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube