Це страшно: як зрозуміти, що ви спите з лагофтальмом

Люди сплять з відкритими очима, та можуть про це не знати

Це страшно: як зрозуміти, що ви спите з лагофтальмом
Саме поняття походить від грецького lagos, що означає "заєць".

Якщо ви коли-небудь ділили ліжко з кимось із нічним лагофтальмом, особливо якщо вони не попередили вас про це, можливо, цей досвід вас дещо збентежив. Люди з цим захворюванням не повністю закривають очі під час сну. Для тих, хто спить виключно з закритими очима, це може стати шоком. Лікарі кажуть, що сон з відкритими очима не шкідливий і зустрічається набагато частіше, ніж можна подумати. Отже, нічний лагофтальм не є серйозною медичною проблемою, окрім вірогідності налякати ваших друзів чи рідних, повідомляє IFLScience.

Явище, відоме здавне

Саме поняття походить від грецького lagos, що означає "заєць", завдяки спостереженню, що кролики можуть спати з відкритими очима завдяки своїм третім повікам. Нездатність повністю закрити оч уві сні буває кількох форм і різного ступеня тяжкості.

Відомості про це явище у людей зустрічаються дуже здавна. Ще давньокитайський воєначальник Чжан Фей, який жив у II-III століттях до нашої ери, буцімто зумів відвернути потенційних убивць завдяки тому, що спав з відкритими очима.

Тільки уявіть: це кожен п'ятий

Лагофтальм вражає близько 5% дорослих, але оцінки відрізняються, припускаючи, що до 20% людей можуть спати з відкритими очима. А це кожен п'ятий! Багато з них можуть навіть не знати, що вони це роблять.

Існують різні можливі причини цього стану, включаючи травми очей, параліч лицьових нервів, і навіть інфекційні захворювання. У деяких людей є анатомічні фактори, через які очі важко закрити, наприклад хвороба Грейвса, яка часто спричиняє опуклість очей.

Головна загроза для очей 

Лагофтальм зазвичай не призводить до серйозних ускладнень або пошкоджень очей. Щоправда, очі можуть швидко висихати, якщо вони тривалий час залишаються незахищеними повіками – адже є причина, чому ми так часто моргаємо протягом дня.

Хвороба "сухого ока" є дуже поширеною – вважається, що до 50% людей певною мірою страждає від неї. Симптоми включають підвищену сльозотечу – це може здатися парадоксальним, але у багатьох людей із сухими очима спостерігається підвищене сльозовиділення – відчуття чогось в оці, а також біль або подразнення, особливо вранці.

Коли обстежитись – не зайве

У людей із хворобою сухого ока рідко трапляється серйозне, тривале пошкодження поверхні ока, але це ймовірно. Якщо у вас є ці симптоми і ви підозрюєте, що у вас нічний лагофтальм або взагалі сухість очей, варто поговорити з офтальмологом.

Лікар скерує вас на подальше обстеження, щоб дослідити можливі основні причини, і порекомендує лікування, яке збереже поверхню ока змащеною та захищеною. Загальні варіанти включають очні краплі й мазі, а також заклеювання повік на ніч.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube