“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Так званий "мирний план", запропонований Китаєм для вирішення війни в Україні, вирівнює позиції агресора та жертви, тому апріорі не має нічого спільного з врегулюванням військових дій.
Слідом за канцлером Німеччини Олафом Шольцом, так званий "мирний план" Китаю розкритикував глава європейської дипломатії Жозеп Боррель. На його думку, китайський документ ставить жертву та агресора на один рівень.
Боррель зазначив, що цей документ зовсім не нагадує мирний план, він містить багато тез, які є прийнятними для Заходу, втім у ньому все ж відсутні ключові речі, які б дали можливість зрозуміти, хто агресор, а хто - жертва.
"Насправді це не мирний план, і в основному він повторює добре відомі тези китайського керівництва, деякі з яких ми поділяємо, а важливі відсутні... вже зараз зрозуміло, що ключова проблема в тому, що він не відрізняє агресора від жертви, ставлячи сторони на однаковий рівень", - написав Боррель у своєму блозі.
Дипломат також заявив, що реакція на світові кризи у міжнародної спільноти або неадекватна, або заблокована.
"Лідерства та єдності не вистачає. Російська війна та напруженість у відносинах між Китаєм і США рвуть тканину того, що ми часто називаємо міжнародним порядком, що ґрунтується на правилах", - вважає Жозеп Боррель.
Китай оприлюднив план щодо врегулювання конфлікту в Україні у річницю війни - 24 лютого. У ньому перераховано 12 пунктів, серед яких міститься відмова від "менталітету холодної війни", повага до суверенітету, припинення вогню та початок мирних переговорів.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що запропоновані Китаєм тези не є мирним планом, а, радше, набором роздумів і не можуть слугувати основою для мирних переговорів.
Раніше США також засумнівались у намірах Китаю щодо мирного врегулювання війни між росією та Україною. 19 лютого держсекретар США Ентоні Блінкен у ході зустрічі з главою китайської дипломатії Ван Ї висловив занепокоєння щодо дій Піднебесної. Блінкен зауважив, що у США чітко бачать, як Китай, з одного боку, підтримує Європу та намагається переконати світ у своїй миролюбності, а з іншого - розглядає питання щодо постачання росії летальної зброї, а також допомагає їй обходити російські санкції. Блінкен попередив Китай про небезпечні наслідки подвійної позиції Китаю.
В українському МЗС блискавично відреагували на цю пропозицію, зауваживши, що мирне врегулювання війни не може передбачати поступки територій і заявили, що Україна не віддасть жодного сантиметра своєї землі.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що будь-яку версію китайського "мирного плану" не приймуть в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.