Шольц розкритикував "мирний план" Китаю та сказав, що там не вистачає одного рядка про росіян

Канцлер Німеччини наголосив, що серед 12 пунктів немає згадки про виведення російських військ з України

Шольц розкритикував "мирний план" Китаю та сказав, що там не вистачає одного рядка про росіян
Водночас Шольцу сподобалась пропозиція Китаю про недопущення застосування ядерної зброї

Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував "мирний план" Китаю про врегулювання війни в Україні. Він заявив, що у документі не вистачає згадки про виведення російської армії з території нашої країни. Про це пише видання Welt.

"З моєї точки зору, не вистачає рядка, який би сказав: російські війська також повинні вийти", — сказав Шольц.

Водночас Шольц назвав правильною згадку у пропозиціях Китаю про недопущення застосування ядерної зброї. Також він заявив, що не може бути "диктаторського миру в російському стилі".

"Президент рф володимир путін повинен це усвідомити", – додав німецький канцлер.

Що таке "мирний план" Китаю і що думають про нього в Україні

У Китаї у першу річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну представили власний "мирний план". У ньому перелічили ідеї, які начебто мають допомогти досягти миру за столом переговорів.

Документ містить у назві слова "українська криза", при цьому не акцентуючи уваги на агресії російської федерації. Текст документа оприлюднено на офіційному сайті Міністерства закордонних справ Китаю. Позиція викладена у 12 окремих пунктах, які виглядають доволі загально і розмито та явно не сприяють мирному врегулюванню війни:

  • Забезпечити повагу до суверенітету всіх країн. У цьому пункті КНР підкреслює про необхідність дотримуватися міжнародного права, включаючи принципи статуту ООН. 
  • Відмовитися від менталітету "холодної війни".
  • Припинити бойові дії.
  • Відновити мирні переговори.
  • Вирішити гуманітарну кризу.
  • Забезпечити захист цивільного населення та військовополонених.
  • Підтримувати безпеку атомних електростанцій (а також інших мирних ядерних об'єктів).
  • Знизити стратегічні ризики.
  • Сприяти подальшому експорту зерна.
  • Припинити односторонні санкції. У Китаї впевнені, що подібний тиск не здатний допомогти вирішити проблему, а лише створює нові. "Китай виступає проти односторонніх санкцій, несанкціонованих Радою Безпеки ООН", — зазначено у документі.
  • Підтримувати стабільність промислових ланцюгів та ланцюгів поставок.
  • Сприяти "постконфліктній" відбудові.

В Україні гостро розкритикували мирний план Китаю. Зокрема, народний депутат Давид Арахамія назвав цей документ неприйнятним для України. 

"Зауважте, що Китай утримався у четвер, 23 лютого, від голосування в Генасамблеї ООН щодо української формули миру президента України Володимира Зеленського. Це дає конкретний натяк на те, що Пекін хоче підігрувати російській версії так званих перемовин", - сказав Арахамія. 

Інформатор писав раніше, що путін сподівається після зустрічі з китайським лідером Сі Цзіньпіном знайти вихід із того глухого кута, у який сам себе загнав. Ми також повідомляли, чому жодна версія китайського мирного плану не буде прийнятною для України. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube