Бєлгородщина, Курщина, Покровськ, Куп'янськ: в ISW оприлюднили актуальні карти бойових дій

ЗСУ просуваються на Бєлгородщині, а росіяни мають успіхи у Куп'янську і Торецьку

В ISW оприлюднили актуальні карти бойових дій
Війна в Україні. Фото -

В Україні продовжується війна. Найбільш гарячими точками фронту залишаються Курщина, Покровськ, Торецьк та Куп'янськ. 29 російські війська продовжували штурмові дії в Курській області та на півночі Сумщини, але без просування. Українські війська нещодавно незначно просунулися на північному заході Бєлгородської області. 28 та 29 березня російські сили атакували на північний схід від Харкова в районі Вовчанська. Окупанти також просуваються на Куп’янському, Борівському, Лиманському напрямках, але без успіхів. На Донеччині росіяни просуваються біля Часового Яру та Курахового, але без нових успіхів. Водночас у Торецьку і Покровську зафіксований рух окупантів вперед. ЗСУ на Покровському напрямку теж мають нові успіхи. Російські війська продовжили наступальні операції на заході Запорізької області, але не здійснили підтверджених просувань. На Херсонщині просування росін не фіксується.

В Інституті вивчення війни (ISW) розповіли про ситуацію на фронті. Там також оприлюднили актуальні карти бойових дій. 

Ситуація на Курщині

Росіяни штурмують на Курщині та на півночі Сумщині. Наразі у ворога немає нових просувань. Російські військові блогери повторили твердження про те, що російські сили захопили Гоголівку (на південний захід від Суджі) та просунулися в Гуєве (на південь від Суджі). Міністерство оборони РФ заявило, що російські війська захопили Веселівку (на північ від Сум) у Сумській області, а російські військові блогери повідомили, що цей населений пункт зайняли підрозділи 1427-го мотострілецького полку, сформованого під час часткової мобілізації 2022 року. В ISW не змогли підтвердити ці заяви. 

Російські військові блогери також заявили, що бої тривають поблизу Гуєвого в Курській області, а також уздовж лінії Володимирівка–Веселівка–Журавка–Басівка (з півночі на північний схід від Сум).

Ситуація на Курщині
Ситуація на Курщині

 Ситуація на Бєлгородщині

ЗСУ просунулися на північному заході Бєлгородської області РФ.  Геолокаційні кадри, опубліковані 29 березня, свідчать про те, що українські сили нещодавно просунулися у східній частині Попівки (на північний захід від Бєлгорода вздовж міжнародного кордону). Російські військові блогери заявили, що українські війська продовжують атаки поблизу Попівки та Демидівки (на схід від Попівки).

Український Генеральний штаб повідомив 28 березня, що 27 березня українські сили завдали удару по російському прикордонному пункту пропуску поблизу Случовська Брянської області. За даними Генштабу, удар ліквідував від 15 до 40 російських військових та знищив військову інфраструктуру й техніку, яку російські сили використовували для підтримки атак безпілотниками по цивільних об'єктах у Сумській області.

Ситуація у Бєлгородській області
Ситуація у Бєлгородській області

 Ситуація на Харківщині

Російські війська продовжували наступальні дії на Харківському напрямку 29 березня, але не досягли просування. 28 та 29 березня російські сили атакували на північний схід від Харкова в районі Вовчанська.

Ситуація на Харківщині
Ситуація на Харківщині

 Ситуація на Луганщині

Російські війська нещодавно досягли просування на Куп’янському напрямку. Геолокаційні кадри, опубліковані 29 березня, свідчать про те, що російські війська просунулися на північ від Степової Новоселівки (на схід від Куп’янська).

Російські воєнні блогери 28 та 29 березня стверджували, що російські війська захопили Красне Перше (на північний захід від Куп’янська). Один із блогерів 28 березня заявив, що російські сили просунулися на південь від Західного, увійшли до Малої Шапківки, захопили Кіндрашівку та просунулися до Тишченківки (усі населені пункти розташовані на північний схід від Куп’янська). Утім в ISW не змогли підтвердити цих заяв.

Російські війська 28 та 29 березня атакували на північний схід від Куп’янська в районі Кам’янки та на південний схід від Куп’янська поблизу Піщаного. Російське джерело 29 березня повідомило, що російські сили закріпилися поблизу Тополів (на північний схід від Куп’янська, уздовж міжнародного кордону).

Російські війська продовжили наступальні операції на Борівському напрямку 29 березня, але не просунулися. Російські війська атакували на північний схід від Борового поблизу Богуславки та Загризового; на схід від Борового поблизу Копанок та Надії; та на південний захід від Борового поблизу Греківки та Новомихайлівки 28 і 29 березня.

Українська бригада, яка діє на Борівському напрямку, опублікувала відео 28 березня, на якому українські оператори дронів відбивають принаймні посилений механізований штурм російських сил розміром з роту з 13 одиницями техніки на північ від Лозової (північний схід від Борового) вранці 27 березня. Бригада повідомила, що знищила 12 броньованих машин та один танк.

Російські війська продовжили наступальні операції на Лиманському напрямку 29 березня, але не просунулися. Російські війська атакували на північний схід від Лиману поблизу Колодязів, Нового, Катеринівки та Зеленого Долини, а також на схід від Лиману поблизу Торського 28 і 29 березня.

Командир українського підрозділу дронів, який діє на Лиманському напрямку, повідомив 29 березня, що російські війська накопичують сили на Лиманському напрямку, але останнім часом не атакували і проводять витратні розвідзавдання малими групами. Командир зазначив, що російські війська відчувають нестачу техніки на Лиманському напрямку.

Ситуація на Луганщині
Ситуація на Луганщині

 Ситуація на Донеччині

Російські війська продовжили наступальні операції на південний схід від Сіверська поблизу Івано-Дарівки та на південь від Сіверська поблизу Перезного 28 і 29 березня.

Ситуація на Донеччині
Ситуація на Донеччині

Російські війська продовжили наступальні операції поблизу Часового Яру 29 березня, але не просунулися. Російські війська проводили наступальні операції поблизу самого Часового Яру; на північ від Часового Яру в напрямку Майського; на південний схід від Часового Яру поблизу Курдюмівки; а також на південь від Часового Яру поблизу Ступочок і в напрямку Притечиного, Біла Гора та Олександро-Шультино 28 і 29 березня. Один з російських військових блогерів стверджував, що українські війська здійснили контратаку поблизу Часового Яру.

Російські війська нещодавно просунулися в напрямку Торецька. Геолоковані відеозаписи, опубліковані 29 березня, вказують, що російські війська нещодавно просунулися на західних околицях Торецька, на захід від Торецька і на північ від Дружби (неподалік на північний схід від Торецька).

Російські війська проводили наступальні операції поблизу самого Торецька; на північ від Торецька в напрямку Диліївки; на схід від Торецька поблизу Кримського; на південний захід від Торецька поблизу Пантелеймонівки та Олександрополя; а також на захід від Торецька в напрямку Щербини 28 і 29 березня.

Ситуація в Торецьку
Ситуація в Торецьку

Як російські, так і українські війська нещодавно просунулися в напрямку Покровська. Геолоковані відеозаписи, опубліковані 28 березня, вказують на те, що українські війська нещодавно просунулися на захід від Шевченка (на південь від Покровська). Геолоковані відеозаписи, опубліковані 29 березня, вказують на те, що російські війська нещодавно просунулися на південний захід від Котлярівки та на схід від Богданівки під час штурму з підтримкою броньованої техніки і захопили Преображенку (всі ці населені пункти знаходяться на південний захід від Покровська).

Один з російських військових блогерів стверджував, що елементи 90-ї танкової дивізії (41-а загальновійськова армія, Центральний військовий округ) брали участь у наступі поблизу Котлярівки. Українська бригада, яка відбила російський штурм, заявила, що знищила п’ять російських транспортних засобів.

Російські війська атакували на північний схід від Покровська поблизу Тарасівки; на схід від Покровська поблизу Єлизаветівки, Водяного Другого та Калинового; на південний схід від Покровська поблизу Лисівки; і на південний захід від Покровська поблизу Котлиного, Новосергіївки, Удачне, Новоолександрівки, Котлярівки, Упсенівки, Преображенки, Срібного, Шевченка та Троїцького 28 і 29 березня. Один з російських військових блогерів стверджував, що українські війська здійснили контратаку поблизу Котлярівки.

Один з російських військових блогерів стверджував, що російські війська нещодавно посилили атаки в напрямку Покровська і що українські війська намагаються використовувати дрони з оглядом від першої особи (FPV), щоб ізолювати поле бою та ускладнити логістику російських військ у цьому районі. ISW зафіксувала тимчасову паузу в наступальних операціях російських військ і просуваннях у напрямку Покровська наприкінці січня, лютому та на початку березня 2025 року, коли українські війська посилили контратаки та операції за допомогою дронів у цьому районі.

Російські війська знову посилили атаки в цьому районі за останні три тижні (з початку березня 2025 року) і, схоже, намагаються просуватися на північний схід від Покровська вздовж траси Т-0504 Покровськ-Костянтинівка та на південний захід від Покровська в напрямку прикордонної зони Донеччини та Дніпропетровщини. Однак російські війська, схоже, не зосереджуються на атаках безпосередньо навколо або в Покровськ, а українські війська продовжують проводити локальні контратаки безпосередньо на південь від міста.

Ситуація на Покровському напрямку
Ситуація на Покровському напрямку

Російські війська продовжили наступальні операції в напрямку Курахового 29 березня, але не просунулися. Російські військові блогери стверджували 29 березня, що російські війська просунулися поблизу Розливу (на південний захід від Курахового), і хоча один з блогерів заявив, що російські війська увійшли в населений пункт, вони не захопили його. В ISW цього не підтвердили.

Російські війська атакували на захід від Курахового поблизу Костянтинополя та Андріївки і на південний захід від Курахового в напрямку Розливу 28 та 29 березня.

Російські війська продовжили наступальні операції в напрямку Великої Новосілки 29 березня, але не просунулися. Російські війська атакували на північний захід від Великої Новосілки поблизу Веселого, Скудного та Дніпроенергії; на захід від Великої Новосілки поблизу Привільного; і на південний захід від Великої Новосілки поблизу Новосілки та в напрямку Новополя 28 та 29 березня.

Ситуація на Запоріжжі

Російські війська продовжили наступальні операції на заході Запорізької області 29 березня, але не здійснили підтверджених просувань. Міністерство оборони Росії заявило 29 березня, що російські війська захопили Щербаки (на північний захід від Роботиного). Російські військові блогери стверджували, що російські війська просуваються на північний захід від Роботиного в напрямку Щербаків та на південний захід і в межах Лобкового.

Російські війська атакували на північ від Роботиного поблизу Малої Токмачки та на північний захід від Роботиного поблизу Кам'янського, Степового, Лобкового, Малих Щербаків, Щербаків та Нестерянки 28 і 29 березня. Російські джерела стверджували, що українські війська здійснили контратаку поблизу Степового та Щербаків.

Оперативне командування Південь ЗСУ повідомило 29 березня, що російські війська нещодавно збільшили використання броньованих машин при атаках у "південному напрямку", ймовірно, маючи на увазі захід Запорізької області.

Ситуація на Запоріжжі
Ситуація на Запоріжжі

 Ситуація на Херсонщині

Російські війська провели обмежені наступальні операції в напрямку Дніпра (Херсон) 28 і 29 березня, але не здійснили просування. Російські війська атакували в напрямку Придніпровського та Садового (обидва на сході Херсонської області, на правому березі Дніпра) 28 і 29 березня.

Партизанська група "Атеш", що базується в Криму, повідомила 29 березня, що російські війська переводять системи протиповітряної оборони та електронної боротьби (РЕБ) з окупованого Криму в окуповану Херсонську область для компенсації втрат обладнання в цій зоні.

Ситуація на Херсонщині
Ситуація на Херсонщині

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube