Бутусов жорстко розкритикував генералів: ЗСУ не готові протистояти російським Ланцетам - що потрібно зробити

Журналіст поставив у приклад одну з бригад, яка демонструє найкращі результати в боротьбі з дронами

Бутусов та Ланцети
Бутусов розкритикував командування за неправильне використання РЕБ - у чому проблема

Юрій Бутусов звернувся до українського військового командування з власним баченням щодо боротьби з російськими ударними дронами типу “Ланцет”. Зокрема, він запропонував перейняти всім підрозділам досвід 59-ї мотопіхотної бригади, яка завдяки правильному використанню засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) не допустила жодного влучання таких дронів по своїй техніці. Крім цього він порадив посилити дослідження та обговорення щодо безпілотних технологій в Україні.

Про це журналіст написав на своїй сторінці в Facebook. До командування він звернувся через те, що помітив серйозну проблему з активністю російських “Ланцетів”. Зокрема, за його даними, ці ворожі безпілотники вразили вже понад 300 одиниць цінної української техніки. При цьому він зазначив, що одна з українських бригад демонструє значно кращі результати протидії дронам, ніж більшість інших.

“А що робити з Ланцетами? Для початку вивчити досвід 59-і мотопіхотної бригади, яка за час бойових дій не втратила від Ланцетів жодної гармати. Жодної. Маючи ті самі засоби які є й на інших ділянках фронту, за рахунок грамотного управління наявними силами і, що важливо, на техніці українського виробництва”, – пишу Бутусов.

Окремо він додав, що проблема ефективності РЕБ полягає саме в керуванні ними. Журналіст пропонує розробити тактику сучасної боротьби з дронами. Це, на його думку, можна зробити в декілька кроків та способів:

  • Створити штати підрозділів РЕБ на рівні роти чи батальйону;
  • Розширити штати на рівні бригади до роти, та видати наказ від Генштабу про порядок дій РЕБ;
  • Організувати систему підготовки, а такі “школи” створювати на базі успішних підрозділів, “а не відірваних від війни тилових структур”;
  • Скоригувати оборонне планування, аби докуповувати необхідну техніку та комплектуючі;
  • Долучити до цього процесу Держспецзв’язок та Мінцифру;
  • Організувати державну програму перспективних досліджень ударних дронів усіх типів – залучати до цього не тільки гроші, але й розвідку та спецслужби, а також дипломатів (для вирішення питання комплектуючих).

Загалом, мова йде про організацію більш направленої діяльності РЕБ в українському війську. Водночас, потрібна чітка комунікація з іншими установами та підрозділами, аби мати завжди свіжі дані щодо ворожих технологій та діяльності і досягнень союзників, які допоможуть покращити наявні тактики.

Бутусов та українські РЕБ

Раніше Юрій Бутусов опублікував жорстке відео, на якому показав підрив українських бійців на мінному полі. Через це він потрапив у скандал, оскільки далеко не всім сподобалося, що подібні кадри розповсюджуються. Запис також дістався і до російських пропагандистів, які радо розповсюджували його мережами. Водночас, був й інший табір, який став на захист журналіста та порадив людям не забувати, якою ціною нашим бійцям дається просування вперед.

Крім цього, військовий експерт і дослідник історії авіації Михайло Жирохов розповів про те, як в Україні справи з вітчизняними РЕБ. Так, до російського вторгнення їх було доволі мало, оскільки виробництво таких комплексів вважалося надто дорогим. Тож, на момент вторгнення вітчизняних установок в ЗСУ було всього декілька одиниць.

Нагадаємо, що Зеленський провів нараду через атаку окупантів на інфраструктуру зернової угоди.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube