Оборонний комітет працював над тим, щоб норми ініціативи уряду не суперечили Конституції та не містили ризиків корупції
У членів оборонного комітету Ради під час розгляду законопроєкту уряду про мобілізацію були питання практично до кожної його статті. Зокрема, нардепи зосередились на тому, щоб норми, які містяться в документі не суперечили Конституції та не містили корупційних ризиків. Про процес опрацювання проєкту закону народна депутатка від "Євросолідарності" Ірина Фріз розповіла Інформатору в інтервʼю: "Ірина Фріз: "Політизація мобілізації перетворює нас з нації героїв на націю ухилянтів".
Наразі відомо, що у Верховній Раді зареєстровано пʼять законопроектів про мобілізацію. Серед них один, який вніс Кабінет міністрів, та чотири альтернативних. У свою чергу оборонний комітет Ради протягом трьох днів працював саме над урядовим законопроектом. Фріз зазначила, що він є досить обʼємним - містить понад 200 сторінок - та стосується багатьох сфер прав громадян.
"На мій погляд, якби Кабмін зосередився лише на питанні мобілізації та алгоритмах демобілізації, нам було б набагато простіше працювати з цім документом. Питання, які обговорювались на комітеті, стосувались практично кожної статті законопроекту. Тому що до кожної статі у членів комітету були зауваження або редакційні пропозиції, як саме ці статті повинні бути виписані для того, щоб вони не суперечили Конституції і чинному законодавству та не містили корупційних ризиків", - розповіла нардепка.
За словами Фріз, нардепи "достатньо конструктивно попрацювали" над ініціативою. За підсумками роботи було вказано, що розробник цієї ініціативи, тобто Міністерство оборони України, має звести всі пропозицій в єдину чернетку. Водночас зміни до законопроекту не можуть вноситись до його розгляду в першому читанні. У звʼязку з цим, на думку Фріз, є декілька сценаріїв розвитку подій:
"В такому випадку альтернативні законопроекти згорять самі по собі", - пояснила представниця "Євросолідарності".
8 січня Комітет Верховної Ради з соціальної політики виступив проти законопроєкту про мобілізацію, не підтримавши його у тому вигляді, в якому документ існує наразі. Також не допустив до голосування урядовий законопроєкт антикорупційний комітет - тут вважають, що документ містить суттєві корупційні ризики, його потрібно доопрацювати. До законопроєкту мав серйозні зауваження омбудсмен Дмитро Лубінець.
Водночас за даними нардепа Ярослава Железняка, присутні на засіданні фракції "Слуга народу" парламентарі висловили ідею повернути урядові його законопроект про мобілізацію, щоб той у свою чергу його оперативно доопрацював і вніс нову версію до Верховної Ради. Натомість голова фракції Давид Арахамія зауважив, що жодного рішення щодо ініціативи на засіданні не приймалось.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.