“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
У столиці знищуютьть памʼятку архітектури ХІХ століття - одну з найвідоміших епохальних споруд
У центрі Києва підприємці намагаються незаконно звести двоповерхову надбудову на памʼятці архітектури та містобудування ХІХ століття. Активісти роблять все можливе, щоб зупинити ці будівельні роботи.
Про це повідомив заступник директорки Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Дмитро Перов на своїй сторінці у Facebook. Незаконну надбудову зводять на будинку купчині Клавдії Дроннікової, що на вул. Сагайдачного, 35. Він був споруджений у 70-х роках ХІХ ст.
"Будівля є характерним зразком купецького будинку, що відображає характер епохи. Споруда двоповерхова з крамницями та вітринами на першому поверсі. Другий поверх - житловий. Цікавим також є те, що з моменту своєї побудови і до реквізиції радянською владою - садиба належала різним представникам однієї сімʼї", - пояснює пан Перов.
За його словами, горішні приміщення будівлі зареєстровані на Оксану Усенко. Зараз на них зводять надбудову. Втім, невідомо, чи власниця про це знає.
"На двоповерховій пам'ятці зводять ще додаткові 2 поверхи у двір. У звʼязку з цим Департаментом охорони культурної спадщини КМДА надано припис щодо порушення вимог пам'яткоохоронного законодавства. А Департаментом територіального контролю міста Києва - припис на демонтаж незаконних конструкцій", - каже Перов.
Поки що "будівництво" вдалося призупинити. Активісти вже підготували звернення до Національної поліції України.
Про те, що у Києві на даху пам'ятки архітектури незаконно зводять надбудову, стало відомо ще минулого року, коли надбудували один поверх. Проте на початку літа стало відомо, що будівельні роботи продовжуються, тому ситуація почала набирати обертів.
Тоді ж юрист Дмитро Перов розповів, що будинок на Володимирській, 4 за наказом від 2010 року має статус пам’ятки архітектури, містобудування та історії. Тому на будь-які будівельні роботи забудовник має отримати дозвіл Департаменту охорони культурної спадщини. Відповідно до ст. 22 закону "Про охорону культурної спадщини" змінювати, перебудовувати, надбудовувати пам’ятку - заборонено.
Цей будинок збудували у 60-70-ті роки ХІХстоліття висотою у два поверхи. У 1890-ті добудували його до чотирьох поверхів. Під час реконструкції у 2007 році забудовник надбудував аттиковий та мансардний поверхи. Автором проєкту реконструкції став архітектор Євген Захарченко. Поруч з будинком, в якому зараз розташований офісний комплекс, знаходяться Михайлівський золотоверхий монастир, маєток князів Трубецьких, музеї, пам’ятники та старовинні будівлі, парк "Пейзажна алея".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.