Буддійський храм, маленька Швейцарія та резиденція Богдана Хмельницького: що цікавого подивитися і де відпочити у Черкаській області

Ця область розташована у самому серці країни, і там дійсно є на що подивитися

Буддійський храм, маленька Швейцарія та резиденція Богдана Хмельницького: що цікавого подивитися і де відпочити у Черкаській області

Черкаська область - один з найбільш неймовірних і мальовничих регіонів нашої країни. Там можна знайти безліч унікальних пам'яток архітектури, неймовірну природу, резеденцію полководця Богдана Хмельницького і навіть найбільший буддистський храм у Європі. 

Про найдивовижніші, прекрасні та мальовничі місця області - читайте в матеріалі Інформатора.

Резиденція Богдана Хмельницького

 

Буддійський храм, маленька Швейцарія та резиденція Богдана Хмельницького: що цікавого подивитися і де відпочити у Черкаській області 1

Історія підтверджує, що цей двір служив резиденцією не тільки Богданові Хмельницькому, а й його наступникам: Івану Виговському, Юрію Хмельницькому, Павлу Тетері та Петру Дорошенку. Так, резиденцію відновили за зразком козацьких барокових будівель 17 століття, які збереглися в області, за спогадами послів, які відвідували Хмельницького за часів його правління.

У резиденції зберігається величезна кількість реліквій і експонатів, це вас автоматично перенесе до історії козацтва. Тут ви побачите колекцію козацької зброї, одягу і амуніції, познайомитеся з побутом того часу. Всередині знаходяться такі споруди: в'їзні ворота; будинок гетьмана; генеральна канцелярія; будинок військової скарбниці; пам'ятник митрополиту Йосипу Нелюбовичу-Тукальському; храм святих апостолів Петра і Павла; будиночок військової варти; кухня; будинок для прислуги; кузня.

Як дістатися: до резиденції Богдана Хмельницького у Чигирині можна доїхати  машиною, рухаючись  трасою Р10 з Канева, Черкас, Кременчука. Переїхавши міст через річку Тясмин, на першому перехресті повернути праворуч, на вулицю Гетьманську. Автобуси до Чигирина курсують з Черкас, Києва, Канева, Дніпра. Від автостанції до резиденції можна дійти пішки, рухаючись  вулицею Богдана Хмельницького, перейти міст і повернути праворуч. Приблизна відстань - 500 метрів.

Буцький каньйон або маленька Швейцарія

 

Буддійський храм, маленька Швейцарія та резиденція Богдана Хмельницького: що цікавого подивитися і де відпочити у Черкаській області 2

Буддійський храм, маленька Швейцарія та резиденція Богдана Хмельницького: що цікавого подивитися і де відпочити у Черкаській області 3

Це скельний каньйон на річці Гірський Тікич поблизу села Буки, його довжина становить 5 км. Туристи і місцеві жителі називають його маленькою Швейцарією. Річка тече у протерозойських гранітах, їхній вік оцінюється у 2 млрд років. Звідти відкриваються карколомні види, внизу біля води теж цікаво. Там, можна побачити руїни першої в Україні гідроелектростанції. 

Місце сподобається справжнім любителям екстремального туризму. Серед скелелазів особливо популярний один з уступів каньйону - скеля Родіонова. Каньйон можна відвідати самостійно або в складі екскурсії. Гід розповість набагато більше, ніж гугл, тому дуже радимо послухати місцеві історії та легенди. Але, якщо буде можливість, побувайте у цих краях і з екскурсією, і самостійно.

Як доїхати: можна  своєю автівкою від Києва в сторону Одеси, до каньйону 180 км, тобто 2,5-3 години шляху і ви вже на місці. Одним з кращих варіантів є рейсовий автобус сполученням Київ-Маньківка, Київ-Тальне, вони довезуть прямо до с. Буки. Курсують вони щодня: вранці, вдень і один вечірній рейс.

Буддійський храм «Білий лотос»

 

Буддійський храм, маленька Швейцарія та резиденція Богдана Хмельницького: що цікавого подивитися і де відпочити у Черкаській області 4

Однією з основних визначних пам'яток Черкащщини є буддистський храм "Білий лотос". Це найбільший буддистський храм у Європі і єдиний такий в нашій країні. В ньому працює школа бойових мистецтв. Тут усі охочі можуть вивчати тайський бокс, основи самооборони, кунг-фу з формою техніки лаоської школи Ша-Фут-Фань, що означає «Клан п'яти бойових котів», йогу, практику правильного дихання, основи зцілення, опановувати таємницями чайної церемонії.

Існує легенда, що під час закладки фундаменту у 1988 році там був знайдений камінь із зображенням Будди у військовій масці. Місце на якому буде стояти буддистська святиня обиралося не випадково. Храм знаходиться на розломі земної кори, який створює всередині споруди особливе торсіонне магнітне поле. Також багато хто вірить в те, що засновник буддизму має європейське коріння, а ймовірним місцем його зародження є територія, на якій зараз знаходиться сучасна Україна. На вершині храму височіє старовинний 300-річний дзвін. За віруваннями, його звучання очищує душу.

Як дістатися: доїхати до храму можна від Черкас, але частіше за все сюди їздять екскурсійними автобусами.

Дендрологічний парк «Софіївка» 

 

Буддійський храм, маленька Швейцарія та резиденція Богдана Хмельницького: що цікавого подивитися і де відпочити у Черкаській області 5

Буддійський храм, маленька Швейцарія та резиденція Богдана Хмельницького: що цікавого подивитися і де відпочити у Черкаській області 6

Він розташований на берегах річки Кам'янки. У наші дні це місце відпочинку, яке щорічно відвідують близько 150 тис. людей. Парк є пам'яткою ландшафтного типу світового садово-паркового мистецтва кінця 18 - першої половини 19 століття. У ньому росте понад 3 323 таксонів (видів, форм, сортів, культиварів) місцевих і екзотичних дерев і кущів, серед яких: болотяний кипарис, сосна Веймутова, тюльпанове дерево, платан, гінкґо, ялини. А ще  у 1985 році астероїд № 2259 отримав назву «Софіївка» на честь цього парку.

За задумом архітектора, парк є наочною ілюстрацією до окремих частин поем Гомера «Іліада» та «Одіссея». Тут ви зможете побувати на ділянці Єлисейських полів, острові любові, ахеронтському та женевському озерах. 

 

Буддійський храм, маленька Швейцарія та резиденція Богдана Хмельницького: що цікавого подивитися і де відпочити у Черкаській області 7
Буддійський храм, маленька Швейцарія та резиденція Богдана Хмельницького: що цікавого подивитися і де відпочити у Черкаській області 8

Як сюди потрапити: до Умані можна доїхати  автобусом, зокрема, з Києва вони відправляються з центрального автовокзалу та ж / д вокзалу.

Долина троянд

 

Буддійський храм, маленька Швейцарія та резиденція Богдана Хмельницького: що цікавого подивитися і де відпочити у Черкаській області 9

Це невеликий парк, який знаходиться на березі Дніпра. Тут є кілька штучних міні-озер з фонтанами всередині, зростають невисокі дерева та акуратно підстрижені кущі. Кращий вид відривається з Замкової гори, яка поруч, вона є частиною меморіального комплексу пагорба слави, звідки через дерева парку видно води Дніпра.

Уздовж вузьких алей, посипаних дрібними каменями, з двох сторін розташовані лавки. До особливостей парку відносяться сонячний годинник «Птах», діаметр якого становить 15 метрів, його встановили у  2012 році. Замість стрілки ви побачите великого журавля, готового злетіти в небо, а на місці цифр - дванадцять кованих стільців. Це алюзія на роман Ільфа та Петрова.

Як доїхати: парк «Долина троянд» розташований неподалік від пляжу «Рів'єра». Доїхати сюди можна маршрутними таксі 11, 21, 36 (зупинка «Долина троянд»).

Козацькі землі України

 

Буддійський храм, маленька Швейцарія та резиденція Богдана Хмельницького: що цікавого подивитися і де відпочити у Черкаській області 10

Це цілий історико-етнографічний комплекс, який включає в себе музеї, автентичні репродукції козацьких хуторів, стайні і 14 вітряних млинів з усіх регіонів України. Заповідник постійно змінюється, там з'являється нова інфраструктура. Найзнаменитіший об'єкт - це "Козацький хутір полковника Тараса Бульби". Тут є обори, колодязь і льох. Всередині приміщення обставлені так, як і 300 років тому: дерев'яні меблі, глиняний посуд. Також можна влаштувати прогулянку верхи на конях.

Як дістатися до пункту призначення: з Черкас до села Вереміївка, треба проїхати центральною вулицею через село. Не помітити його неможливо, тому що здалеку в очі кидаються три величні млини.

Шматочок старої Англії або Лесковський палац

 

Буддійський храм, маленька Швейцарія та резиденція Богдана Хмельницького: що цікавого подивитися і де відпочити у Черкаській області 11

Він нагадує багатьом середньовічний лицарський замок. Творцями цього маєтку є 4 покоління польських шляхтичів Даховських, які володіли Леськовим і навколишніми селами з 1770-х років до 1917 року. 

На першому поверсі будинку - 8 кімнат із салонами, кабінетами, залами для гостей. У ньому ж знаходився парадний вихід на балкон біля круглої вежі з відкритим майданчиком і сходинками в парк. На цьому поверсі також вхід до підвального приміщення та господарський вихід. На другому поверсі розташовувалися 9 житлових кімнат і ванна з виходом на балкон. Третій поверх також мав 8 кімнат. У старих кімнатах існувало пічне опалення з відкритими і закритими камінами і димоходами в зубцях, в нових - батарейне опалення, де труби і батареї були вмонтовані в стіни. Квадратна і кругла башти теж мали кімнати, нагорі - оглядові майданчики, до яких вели гвинтові сходи.

Парадний вхід в замок знаходився у квадратній вежі, на якій красувався герб Даховських, був флагшток з прапором. Відсутність прапора була сигналом для селян і челяді, що власники перебували у від'їзді. Перед замком був розбитий розарій з фонтаном в центрі. Вода до нього надходила зі свердловини  підземними жолобами. Напір води створювався різницею рівнів. Зараз територія замку є закритою і охороняється, хоча за попередньою домовленістю можна домовитися про відвідування.

Як доїхати: палац знаходиться в селі Леськове. Дістатися можна з Черкас (215 км) або Умані (58 км) автобусом до райцентру Монастирище, далі пішки (5 км).

Холодний Яр

 

Буддійський храм, маленька Швейцарія та резиденція Богдана Хмельницького: що цікавого подивитися і де відпочити у Черкаській області 12

Це лісовий масив площею близько 7 000 га. Рельєф горбистий, з великою кількістю балок, що мають круті схили. Яр має багатющу історію. У його околицях і території археологи знайшли велику кількість стародавніх стоянок і поселень. Урочище має унікальну історичну значимість, в його хащах розташовувалися війська знаменитих українських гетьманів. Тарас Шевченко написав вірш про це місце.

"...То була й дорога
З монастиря Мотриного
До Яру страшного.
В Яру колись гайдамаки
Табором стояли,
Лагодили самопали,
Ратища стругали.
У Яр тойді сходилися,
Мов із хреста зняті,
Батько з сином і брат з братом
Одностайне стати
На ворога лукавого,
На лютого ляха.
Де ж ти дівся, в Яр глибокий
Протоптаний шляху?
Чи сам заріс темним лісом,
Чи то засадили
Нові кати? Щоб до тебе
Люди не ходили
На пораду: що їм діять
З добрими панами,
Людоїдами лихими,
З новими ляхами?
Не сховаєте! над Яром...".

У цій місцині виникла Коліївщина - повстання населення проти гніту Польщі. Також тут діяли повстанські загони, які вели боротьбу проти більшовиків. Того часу тут була проголошена Холодноярська республіка, яка контролювала близько 25 найближчих сіл і мала армію близько 15 тис. людей. Туристам можна подивитися на 1 100-річний дуб полководця Максима Залізняка, відвідати кам'яну стелу, природні печери. Дуб-патріарх зростає на південному схилі Кириківського яру на території урочища Холодний Яр на околиці с. Буда. Це найбільше в Україні і одне з десяти найбільших у Європі дерев. Його обхват - 8,9 м, висота - 24 м.

Як дістатися: найзручніше, звичайно ж, автівкою. Також можна доїхати з Києва до Черкас  маршруткою, а потім автобусом до Чигирина.

Тарасова гора, Канів

 

Буддійський храм, маленька Швейцарія та резиденція Богдана Хмельницького: що цікавого подивитися і де відпочити у Черкаській області 13

Щоб потрапити до меморіального комплексу на горі, необхідно подолати 339 сходинок. Біля підніжжя пам'ятника Шевченку відкривається не просто красивий, а дивовижний краєвид на Дніпро. Там знаходяться бази відпочинку, де можна з сім'єю або друзями піти на риболовлю, помилуватися природою, зробити фото пейзажів та подихати свіжим повітрям.

Як дістатися: можна на авто з Києва до Канева їхати близько двох годин (140 км). Спочатку прямуйте до Кагарлика, потім повернути в бік Ржищева, а звідти вже - до Канева. Також з Києва, від станції метро «Видубичі», їздять автобуси до Канева. З центру Канева до Тарасової гори можна дістатися автобусом №2. Від в'їзду до міста до Тарасової гори - близько п'яти кілометрів. На всіх розвилках є покажчики, так що точно не заблукаєте.

Нагадаємо, ми склали для вас список незвичайних місць у Запоріжжі,про які не пишуть в путівниках. Крім того, ми також зібрали 10 незвичайних місць,які варто відвідати у Івано-Франківській області, 10 місць, де можна відпочити у Львівській області,і список незвичайних місць у Одесі та Харкові .

Також Інформатор писав про дивовижні замки та палаци у  Тернопільській області та публікував добірку незвичайних місць у  Київській області

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube