Росіяни йдуть на війну через погані зарплати та слабку економіку
Очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що в Росії обговорюють питання призову додаткових 450 тисяч росіян на військову службу. Однак поки що в Кремлі не вдалось прийти до якогось рішення.
Про це він повідомив в інтерв'ю Радіо Свобода.
Він розповів, що знає про ситуацію, коли військкоми рф їздять по заводах і пропонують людям по 195 тисяч рублів (близько 75 тис. грн. Ймовірно, сума за місяць - ред.) За словами Буданова, у рф існують проблеми з економікою через які людей простіше загітувати приєднатись до армії. Подібну ситуацію росіяни зробили на території Донецької та Луганської областей. Тоді вони вдались до тиску на економічні зв'язки між людьми та створили такі умови, що роботи за яку добре платять ставало все менше чи взагалі зникала. Громадяни аби виживати були вимушені йти в 1-й і 2-й "армійські корпуси".
"Те ж саме зараз в Росії відбувається. Просто масштабували цей досвід. Немає роботи, а там, де є, зарплати не дозволяють хоч якось виживати. Тому всім пропонують: йди воюй. Вони і йдуть", - наголосив очільник ГУР.
Кремль зараз проводить приховану мобілізацію від 20 до 22 тисяч людей щомісяця. Також розглядається варіант додатково призвати ще 450 тисяч. Це може бути аргументом, що в рф дійсно великі втрати серед особового складу. За його словами, пропаганда, яку показують росіяни, що нібито "втрат нема" - це мильна бульбашка. Вони, як і зазвичай, брешуть.
Тим часом заступник голови Радбезу РФ Медведєв повідомив, що у росії з 1 січня 2023 року на контракт взяли приблизно 280 тисяч осіб. Він каже, що частина людей - у запасі, частина - добровольці. Проте немає жодних доказів, окрім слів посадовців рф, що саме 280 тисяч - це справжні добровольці, які підписали контракт, а не раніше мобілізовані.
Фонд "Вільна Бурятія" писав, що найбільші втрати серед військових росії припадають на Туву та Бурятію. В цих регіонах втрачають понад 55 людей на 100 000 жителів. Найменші втрати зафіксовані серед жителів Москви.
Міністерство внутрішніх справ України офіційно запустило сайт «Потерь.НЕТ». На ньому можна знайти інформацію про реальні втрати російських військ в Україні з іменами та прізвищами вбитих окупантів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.