Буданов назвав Telegram загрозою нацбезпеці і запропонував вихід

Керівник ГУР пропонує реєстрацію всіх телеграм-каналів для забезпечення відповідальності

Кирило Буданов, телеграм
Буданов завжди відкрито заявляв про небезпеку Telegram

Очільник Головного управління розвідки України Кирило Буданов, який сьогодні відзначив своє професійне свято спецоперацією у Росії, вважає месенджер Telegram серйозною загрозою для національної безпеки України. Він підкреслив, що згідно з дослідженнями, Telegram є основним джерелом інформації для суспільства, яке перевищує всі інші медіа. Буданов зазначив, що закриття платформи є складним завданням, але можливим.

Про це він розповів в інтерв'ю "Радіо Хартія". Замість того, щоб закривати Телеграм, Буданов пропонує вимагати реєстрацію всіх телеграм-каналів, щоб чітко ідентифікувати їх авторів, будь то громадяни РФ чи України. Він також виступив за забезпечення відповідальності за поширену інформацію. 

"Telegram – це шкідливо. Я ніколи не боявся цього казати. Це загроза нашій національній безпеці. Я це кажу абсолютно прямо, і ми це навіть документально робили. Telegram – це головне джерело отримання інформації у суспільстві згідно з нашими дослідженнями. Він обігнав абсолютно усе. Я не за те, щоб його просто взяти й закрити. Це досить важко зробити, але можливо", - каже голова ГУР.

Очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов виступив з ініціативою щодо "офізичення" всіх телеграм-каналів. Він підкреслив, що, якщо канал використовуватиметься для поширення новин, його власник має зареєструватися, щоб чітко ідентифікувати, чи є це каналом громадянина РФ або України, та нести відповідальність за розміщену інформацію.

"Я виступаю за те, щоб "офізичити" усі телеграм-канали. Якщо ти хочеш віщати якісь новини – будь ласка, зареєструйся, щоб усі розуміли, що це канал громадянина РФ або громадянина України. І тоді у нього є відповідальність", - пояснив Буданов.

Буданов також зазначив, що технічне блокування Telegram є складнішим завданням порівняно з блокуванням таких платформ, як "Однокласники" та "Вконтакте", але можливим. Він також заявив, що Twitter, на відміну від Telegram, є нешкідливим.

Наскільки реальною є загроза Telegram

Зазначимо, що Центральне розвідувальне управління США забороняє своїм аналітикам використовувати Telegram на робочих комп'ютерах. При цьому заборона стосується не тільки робочих комп'ютерів, а й особистих пристроїв.

Нагадаємо, що в Україні давно виношують ідею заборони Telegram. Справа в тому, що російські спецслужби можуть отримувати доступ до персональних даних українців через Telegram. І в теорії технічні можливості для блокування Telegram існують, кажуть опитані "Інформатором" експерти. Однак це дуже складно, дорого та геть не гарантує позитивний результат.

Проте начальник управління у Департаменті кіберполіції заявляв, що замість блокування платформи, потрібно створювати якісний контент у телеграм. Що ж стосується технічних, юридичних чи навіть соціальних чинників блокування телеграму, то це буде зробити складно. Загалом, такі реформи "не на часі".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube