Росія може використовувати месенджер Telegram для пропаганди, - ЗМІ

Інформація давно стала інструментом ведення агресії в руках Міноборони Росії

Телеграм, Дуров
На Заході мають згадати про численні утиски свободи слова всередині самої РФ

Арешт засновника Telegram Павла Дурова у Франції не слід сприймати як атаку Заходу на свободу слова. Перш за все, месенджер роками використовувався владою РФ у якості потужного інструмента пропаганди.

Крім цього Telegram неодноразово ставав платформою для організації злочинів. Тож мова перш за все йде про безпеку інформаційного простору в Європі. Таку думку висловили автори видання Kyiv Post Івана Страднер та Джейсон Джей Смарт.

"Слід нагадати західним поборникам свободи слова, що арешт Дурова взагалі має лише опосередковане відношення до цієї свободи, значно більш суттєвим є те, що Telegram роками використовувався як потужний інструмент російської пропаганди. Крім того, започаткована Дуровим мережа фігурує у низці кримінальних розслідувань як знаряддя злочину, адже чимало Telegram-каналів використовуються зловмисниками для розповсюдження дитячої порнографії та наркотиків, не кажучи вже про численні спроби шахрайства у цьому месенджері та про сприяння тероризму та організованій злочинності", - йдеться у публікації.

На думку авторів, західним борцям за свободу слова варто пам’ятати, що Міноборони Росії давно застосовує інформацію як зброю. Контроль Кремля над російськими ЗМІ почався ще у 2012 році. У 2019 році був прийнятий "закон про суверенний Інтернет", який ще більше обмежив доступ росіян до глобальної мережі.

Репресії посилились у лютому 2022 року після початку війни проти України. У цей час у РФ було введено закони, які фактично встановили воєнну цензуру, включаючи кримінальну відповідальність за "зневажливі" висловлювання щодо окупантів. За це на території держави-агресора часто засуджують до 15 років увʼязнення.

"Свобода слова в демократичних країнах надає громадянам право висловлювати свої думки, критикувати уряди та високопосадовців, обговорювати стан економіки або рекламувати свій бізнес. Але вона не дозволяє пропагувати насильство або завдавати шкоди іншим", - пишуть Страднер та Смарт.

Що відбувається з Дуровим зараз

 

Гендиректора Telegram Павла Дурова 24 серпня було арештовано в Парижі. Наразі він офіційно перебуває під слідством у Франції. Загалом, відомо, що прокуратура висунула Дурову обвинувачення за 12 статтями. Це ряд порушень, пов'язаних із додатком для обміну повідомленнями.

Після чотирьох днів утримання під вартою Дурова було випущено під заставу у розмірі 5 мільйонів євро. Йому заборонено покидати Францію під час слідства, а також він зобов'язаний регулярно з’являтися до поліції. Він також має з’являтися до поліцейської дільниці двічі на тиждень і залишатися у Франції. Тому Дуров та його дівчина, модель Юлія Вавілова просто гарно проводять час - нещодавно їх помітили в центрі Парижа.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube