Telegram оновив довідковий розділ: що тепер чекає на приватні чати

Адміністрація месенджера Telegram й справді внесла зміни до свого довідкового розділу, спровокувавши поширення інформації неуважними користувачами, які сприйняли ці зміни, як модерацію приватних чатів; насправді як особисті, так і групові чати й надалі залишаться приватними

Telegram, модерація
Telegram не модеруватиме приватні чати, а неправдиву інформацію поширили неуважні користувачі

Адміністрація месенджера Telegram внесла зміни до свого довідкового центру. Ці зміни не всі користувачі мережі зрозуміли правильно - частина з них сприйняла оновлені правила, як модерацію чатів, зокрема приватних групових та приватних особистих. У Мережі виникла хвиля занепокоєння, а деякі ЗМІ навіть поширили недостовірні новини про те, що тепер приватні чати модеруватимуть. Telegram поспішив всіх заспокоїти: адміністрація месенджера не модеруватиме жодних приватних чатів - ні особистих, ні групових, а поширена інформація - неправдива.

Зазначається, що раніше на сторінці "часті питання" у розділі подання скарг на незаконні матеріали зазначалося, що "всі чати Telegram та групові чати є приватними для їх учасників. Ми не опрацьовуємо жодні пов'язані з ними запити".

Зараз цей розділ звучить так: "усі програми Telegram мають кнопки "повідомити", які дозволяють вам повідомляти наших модераторів про незаконні матеріали — всього у кілька кліків".

Наводиться також адреса електронної пошти для звернення та короткі вказівки, щоб прискорити реакцію адміністрації Telegram.

Зміни у правилах Telegram. Скриншот - Інформатор
Зміни у правилах Telegram. Скриншот - Інформатор

Утім, це не означає, що платформа змінила свою політику і тепер має намір модерувати листування користувачів. Фраза про приватний характер особистих та групових чатів просто перемістилася до сусіднього розділу. У ньому уточнюється, як і раніше, команда Telegram не обробляє запити на перевірку контенту в приватному листуванні.

Раніше глава Telegram Павло Дуров заявив, що адміністрації месенджера доводиться витримувати баланс між безпекою та конфіденційністю користувачів.

Що цьому передувало?

Раніше деякі засоби масово інформації, зокрема видання The Verge, повідомили, що після затримання засновника Telegram Павла Дурова месенджер нібито змінив політику модерації, до якої у влади Франції виникли питання.

З пункту Telegram про можливість поскаржитися на протиправний контент зникла згадка про те, що приватне листування захищене. Виходячи з цього, ЗМІ дійшли до висновку, що тепер поскаржитися можна не лише на контент у каналах та відкритих групах, а й в особистих та групових приватних чатах. Утім, це помилка. 

Затримання Дурова у Франції 

Дурова затримали в Парижі, куди він прибув приватним літаком увечері 24 серпня, а через чотири дні відпустили під заставу і заборонили залишати Францію. Французька влада заявила, що месенджер Telegram недостатньо модерував контент і взаємодіяв з владою з питань боротьби із, зокрема, наркоторгівле та дитячою порнографією.

Згодом Дуров уперше прокоментував своє затримання у Франції. Він зазначив, що французька влада могла зв'язатися з ним безліччю способів, оскільки месенджер має загальнодоступну електронну скриньку, а також Париж міг би зв'язатися з ним через французьке консульство в Дубаї. Він відкинув думку про те, що Telegram є "свого роду анархічним раєм", і заявив, що його особистою метою буде вирішення ситуації з використанням месенджера злочинцями.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube