"Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова - повне й безумовне припинення вогню."
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Першими в Руську Лозову заходили бійці спецпідрозділу ГУР МО України "Кракен"
Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов брав участь у спецоперації зі звільнення села Руська Лозова на Харківщині. Він допомагав спецпідрозділу "Кракен" штурмувати один зі стратегічно важливих для росіян населених пунктів. Це відбувалося наприкінці квітня 2022 року.
Про це йдеться у репортажі "УП" з назвою "Історія спецпідрозділу ГУР МО, який демонізують росіяни". Контрнаступ ЗСУ на Харківщині став для ворога справжньою несподіванкою.
"Зараз можна говорити – на це завдання приїжджав Кирило Олексійович Буданов. Ходив на штурм", – посміхаючись сказав командир "Kraken", "гурівець" з позивним "Віто".
Операція починалася з селища Лісове, в "сірій зоні", на височині. З першого разу зайти не вдалося. Перед другою спробою розвідники зайшли до села та привели місцевого колаборанта. Від нього дізналися докладніше про сили росіян.
"У нас було десь 200-220 людей. Висунулись у пішому порядку через ліс. Поки ми робили відволікаючий маневр, командир батальйону "Скіф" зайшов із піхотою через правий фланг, зайняв визначені сектори, після чого почали зачистку", – згадав "Віто".
Скіф згадує: "Заходили через лісовий масив уночі на нозі, пішки. Несли стрілецьку зброю, гранатомети та пару ПТУРів. Ішли цвинтарем, зачищали вулиці, рухалися в центр, де була церква. Згодом я вибрав її як наш опорний пункт. За словами агентури, це була єдина будівля з добротним підвалом, де можна було сховатися". Одна з груп взяла у полон росіян з мінами та картою мінувань. Коли на Руську Лозову з боку Питомника висунулася ворожа бронетехніка, бійці закріпилися в церкві, по якій працювала авіація та танк.
"Закріпилися тут приблизно на три доби, хоча не розраховували на такий термін. Провізії було на добу. Підгодовували місцеві мешканці", – поділився "Скіф" і додав, що тоді отримав поранення.
Команда утримувала населений пункт до підходу української бронегрупи та важкого озброєння. Бійці налагодили піший маршрут через лісовий масив, звідки приносили боєкомплекти. А потім на броньованому КамАЗі проривалися з боєприпасами, провізією та забирали полонених. Після прориву основних сил трасою Руську Лозову остаточно зачистили. Наступного дня о шостій ранку противник спробував повернути позиції, проте безрезультатно.
"Почали штурмувати наш опорний пункт на трасі. Ми з хлопцями вирушили з центру селища на підкріплення. Допомогла наша артилерія. Кілька їхніх "коробок" (БТР, - ред.) "розмотали" відразу, на під'їзді. Піхота почала відступати. Мабуть, у них працював "Орлан", вони побачили наше розташування і почали крити мінометним вогнем. Тоді я й отримав поранення", – додав командир батальйону "Скіф".
Варто додати, що село Руська Лозова звільнили від російських військ 29 квітня 2022 року. Населений пункт деокупував спецпідрозділ "Kraken" — окремий розвідувально-диверсійний підрозділ Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Це стратегічно важливий населений пункт, що знаходиться на автомобільній трасі Харків-Бєлгород. Саме з цього передмістя, в часи окупації, ворог вів прицільний вогонь по цивільній інфраструктурі та житловим масивам Харкова. Під час проведення операції українські воїни евакуювали в безпечне місце понад 600 мирних мешканців села, яких рашисти тримали в заручниках.
Наприкінці 2022 року Буданов відвідав передові позиції у Бахмуті, де працюють розвідники-спецпризначенці. Він заслухав доповідь командирів підрозділів ГУР МО України, визначив задачі. А також Буданов нагородив воїнів, які особливо відзначились під час знищення окупантів.
Раніше ми писали, що Буданов розповів, коли почнуться вирішальні бої у війні. Крім того, Буданов показав кота-розвідника, який живе в офісі ГУР.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.