У парламенті підтвердили, що розглядають можливість бронювання від служби в армії за щомісячну плату й назвали суми, які розглядають
У Верховній Раді обговорюють можливість бронювання від армії за щомісячний платіж державі. Її хочуть надати підприємствам, а також для ФОПів. Щодо суми, то на думку парламентарів, для цієї категорії це буде близько 40 тисяч гривень.
Голова комітету Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха підтвердив, що бронювання за гроші, про яку писали ЗМІ, справді стало предметом обговорення між депутатами. В коментарі виданню Фокус він сказав, що це допомогло б уникнути хабарів і зміцнити бюджет країни.
"Час зрозуміти, що не всі громадяни наважаться воювати. Буде правильно, якщо людину забронюють і гроші підуть до бюджету, а не ділкам. У воєнний час доводиться ухвалювати непопулярні рішення, але усім категоріям суспільства догодити неможливо", — пояснив свою позицію Наталуха.
За його словами, бронювання хочуть поширити на великі підприємства, де за броню робітників платитимуть роботодавці, а також і для ФОП. Ідея полягає в тому, щоб зробити ставку за бронь від 6 до 50 тисяч гривень.
"Можливо, цей варіант не пройде, і для ФОПів застосують інший підхід. Деякі мої колеги кажуть, що якщо ставку зробити меншою за 40 000 гривень за бронь, то не потрібно було й починати. Нібито мале наповнення бюджету. Представники великих підприємств із сотнями працівників кажуть так: поставте планку 6 тисяч гривень, ми не витягнемо", - сказав нардеп.
Раніше інформацію про те, що у Верховній Раді пропонують ввести щомісячний платіж, повідомила низка ЗМІ. Ціна питання, за інформацією джерел, нібито має скласти 20 тисяч гривень на місяць. Раніше нардепи розглядали варіант бронювання співробітників із високими зарплатами, і, відповідно - податками. Зазначимо, що раніше ФОПи мали право на бронь за рішенням Кабміну України за умови виконання оборонного замовлення або інших робіт для органів місцевої влади й військових адміністрацій.
З останніх дискусій у Верховній Раді - тут обговорюють питання про те, щоб мобілізаційний вік становив 27 - 60 років. Також нардепи вважають, що мобілізація в Україні може пройти без жінок. Щоб закрити потреби Генерального штабу ЗСУ, наразі в Україні чоловічого населення достатньо, вважають у парламенті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.