"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Уряд королівства збирається виділити на проєкт понад мільярд доларів і розглядає співпрацю з союзниками по AUKUS, адже відставання в гонці озброєнь потрібно терміново скорочувати
Уряд Великої Британії стурбований відставанням від Китаю та Росії в розробці гіперзвукової зброї й готовий інвестувати в проєкт із її створення до 1 мільярд фунтів стерлінгів (приблизно 1,24 мільярда доларів США). Міноборони розглядає варіант створення ракети, зі швидкістю понад 5 Махів, тобто вп’ятеро швидше за звук, повністю з власних комплектуючих. Проєкт, який розпочали в грудні 2023 року, планують завершити до 2030 року, коли зброю візьмуть на озброєння.
Як повідомляє The Guardian, Міноборони залучило до реалізації ініціативи понад 80 компаній. Розробки все ще на ранній стадії. Досі не прийнято рішення щодо того, з якої платформи будуть запускати ракету — із землі, моря чи повітря. Джерела видання стверджують, що деяких потужностей для створення окремих компонентів взагалі нема і їх потрібно розробляти з нуля. Йдеться зокрема про матеріали, здатні витримувати надвисокі температури. Інженери також працюють над британською версією двигуна, який для спалювання рідкого або твердого палива використовує стиснене повітря.
Щоб терміново надолужити відставання, Лондон співпрацює з іншими країнами, зокрема союзниками по AUKUS, США та Австралією. Також Британія розглядає можливість закупівлі гіперзвукових ракет у Сполучених Штатів, якщо це буде визнано необхідним.
Країни змагаються в створенні гіперзвукової зброї. Йдеться про засоби ураження, які здатні рухатися зі швидкістю, що перевищує п’ять Махів (понад 6 174 км/год). Гіперзвукова зброя може бути як крилатими ракетами, так і гіперзвуковими блоками на балістичних ракетах. Висока швидкість разом із маневреністю мають забезпечити таким засобам невразливість для більшості сучасних систем ППО.
Росія, що стала піонером у запровадженні таких озброєнь, має низку гіперзвукових ракет, до прикладу «Циркон». Хоч установки Patriot, як показує досвід російсько-української війни, здатні знищувати «Кинджали», технологія залишається надзвичайно перспективною. Китай випробує власні гіперзвукові ракети, здатні нести ядерні боєголовки. Нещодавно про випробування такої зброї заявила Північна Корея. Країни Заходу відстають у розробці гіперзвукових озброєнь, але військово-політичний блок AUKUS (Британія, США та Австралія) має програми з вироблення таких ракет.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.