Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Партію американських броньовиків M577, які були на балансі армії Литви, використовуватимуть на фронті найближчим часом
У вівторок, 23 квітня, до України з Литви прибула партія бронемашин виробництва США. Точну кількість транспортних засобів не повідомляють. Відомо, що вони поїдуть на фронт найближчим часом.
Як пише пресслужба Міністерства оборони Литви, йдеться про командно-штабні броньовані машини M577. Точну кількість транспортних засобів не повідомляють.
У відомстві нагадують, що цього року вже надали Україні допомогу на суму 84 мільйони євро. І запевняють, що мають на меті зберегти цю динаміку.
Зазначимо, що командно-штабна машина M577 - американського виробництва, створена на базі бронетранспортеру M113. Вона призначена для виконання функцій мобільного командного пункту. Армія США отримала ці машини на озброєння ще у 1962 році, й вони добре зарекомендували себе під час війни у В'єтнамі та в Іраку.
Попри поважний вік, ця техніка сьогодні використовується багатьма арміями по всьому світу. Її неодноразово модифікували, переобладнавши, наприклад, у броньовану санітару машину, машину невідкладної медичної допомоги, а також як машину керування вогнем. Ще вона використовується деякими підрозділами поліції та органами правопорядку.
Днями Литва передала Україні легкий штурмовик L-39ZA Альбатрос. Міноборони країни повідомляє, що його в розібраному вигляді вже доставили в Україну. Літак може нести чотири авіабомби одночасно.
Також влада Литви заявила, що передасть до фонду підтримки України від ЄС гроші на суму 1,2 млрд євро на придбання боєприпасів та озброєння і виділить 0,4 млн євро на удосконалення систем безпеки в українських школах
Раніше Литва передала Україні боєприпаси калібру 155-мм, командно-штабні машини М577, зенітні установки L-70, гелікоптери Мі-8, системи боротьби з безпілотниками, радіолокаційне обладнання і тисячі протитанкових гранатометів. Литва планує закупити близько 3000 FPV-дронів власного виробництва для потреб Збройних Сил України.
Нагадаємо, литовці вважають допомогу Україні не благодійністю, а інвестиціями у власну безпеку, оскільки не сумніваються: якщо Путін не зазнає поразки, то нападе на країни Балтії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.