Військова допомога від Литви: в Україну прибули командно-штабні броньовані машини M577

Читать на русском

Партію американських броньовиків M577, які були на балансі армії Литви, використовуватимуть на фронті найближчим часом

Читать на русском
Броньована машина M577
Броньовані машин M577 поїдуть на фронт

Партію американських броньовиків M577, які були на балансі армії Литви, використовуватимуть на фронті найближчим часом

У вівторок, 23 квітня, до України з Литви прибула партія бронемашин виробництва США. Точну кількість транспортних засобів не повідомляють. Відомо, що вони поїдуть на фронт найближчим часом. 

Як пише пресслужба Міністерства оборони Литви, йдеться про командно-штабні броньовані машини M577. Точну кількість транспортних засобів не повідомляють.

У відомстві нагадують, що цього року вже надали Україні допомогу на суму 84 мільйони євро. І запевняють, що мають на меті зберегти цю динаміку.

В чому особливість M577

Зазначимо, що командно-штабна машина M577 -  американського виробництва, створена на базі бронетранспортеру M113. Вона призначена  для виконання функцій мобільного командного пункту. Армія США отримала ці машини на озброєння ще у 1962 році, й вони добре зарекомендували себе під час війни у В'єтнамі та в Іраку.

Попри поважний вік, ця техніка сьогодні використовується багатьма арміями по всьому світу. Її неодноразово модифікували, переобладнавши, наприклад, у броньовану санітару машину, машину невідкладної медичної допомоги, а також як машину керування вогнем. Ще вона використовується деякими підрозділами поліції та органами правопорядку.

Допомога від Литви

Днями Литва передала Україні легкий штурмовик L-39ZA Альбатрос. Міноборони країни повідомляє, що його в розібраному вигляді вже доставили в Україну. Літак може нести чотири авіабомби одночасно.

Також влада Литви заявила, що передасть до фонду підтримки України від ЄС гроші на суму 1,2 млрд євро на придбання боєприпасів та озброєння і виділить 0,4 млн євро на удосконалення систем безпеки в українських школах

Раніше Литва передала Україні боєприпаси калібру 155-мм, командно-штабні машини М577, зенітні установки L-70, гелікоптери Мі-8, системи боротьби з безпілотниками, радіолокаційне обладнання і тисячі протитанкових гранатометів. Литва планує закупити близько 3000 FPV-дронів власного виробництва для потреб Збройних Сил України. 

Нагадаємо, литовці вважають допомогу Україні не благодійністю, а інвестиціями у власну безпеку, оскільки не сумніваються: якщо Путін не зазнає поразки, то нападе на країни Балтії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.