Сенатори провели процедурне голосування за виділення Україні пакету військової допомоги на близько 61 мільярд доларів
У вівторок, 23 квітня, Сенат США проголосував за скорочення процедури розгляду пакету законопроєктів про надання військової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню, конфіскацію заморожених активів Росії фактично для їх передачі Києву, а також запровадження додаткових санкцій щодо Китаю пройшов процедурне голосування.
Понад 60 сенаторів підтримали клопотання лідера демократичної більшості в Сенаті Чака Шумера "про завершення дебатів". Це дає змогу прийняти законодавчий пакет за допомогою України за скороченою процедурою.
Перед цим сенатор-республіканець Майк Лі вніс поправку, яка б могла затягнути розгляд законопроєкту, але вона була відхилена простою більшістю. Також успішним виявилося й найважче голосування, а саме подолання флібустерства (парламентська тактика, яка використовується сенаторами для запобігання або затягування голосування по законопроєкт - ред.). Воно набрало 80 голосів.
Далі йтиме обговорення, питання триватиме не довше 30 годин, тобто до 03:00 четверга, 25 квітня має бути фінальне рішення. Після чого відбудеться фінальне голосування простою більшістю у 50 голосів. Потім свій підпис має поставити президент США Джо Байден, який обіцяв не зволікати, розуміючи серйозність питання.
Джо Байден пообіцяв, що негайно і без зволікань підпише законопроєкти стосовно допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню, як тільки їх затвердить Сенат. Також він вважає за необхідність підтримати якнайшвидше гуманітарну допомогу палестинцям у Секторі Газа та зміцнення стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні - що також розглядалось у Сенаті. Байден наголосив, що як Україна постійно стикається з обстрілами від Росії, які раптово зросли за останній місяць, і кожен день зволікання призводить до втрат і трагедій.
Сенат США розпочав процедуру розгляду законопроєкта про надання військової допомоги 23 квітня. Деяке озброєння вже запакували й повантажили на літаки у Європі. Відправлення його до України може відбутися навіть наступного дня після підпису Байдена.
Нагадаємо, 20 квітня, у Конгресі США відбулось голосування Палати представників за законопроєкт про допомогу Україні, яке поклало край кількамісячним зволіканням і політичним іграм. Нашій країні виділять військової допомоги на 61 млрд доларів - хоча не одним траншем. Основною частиною майбутнього військового пакета, як очікується, буде артилерія і засоби протиповітряної оборони.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.