Сенат США почав розгляд законопроєкту про військову допомогу Україні: все, що треба знати про процедуру

Сенат має спочатку проголосувати за поправку Шумера і клопотання про завершення дебатів, а потім перейти до основного голосування

Сенат США
У Сенаті США обговорюють допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню
У вівторок, 23 квітня, Сенат США розпочав процедуру розгляду законопроєкта про надання військової допомоги Україні, яку схвалила Палата представників. Зараз триває обговорення й от-от відбудуться два поіменні голосування щодо двох процедурних питань. Після цього, якщо голосування не провалять,сенатори перейдуть до обговорень, які можуть тривати 30 годин, але можуть завершитись швидше. 
 
Як повідомила посол України у США Оксана Маркарова, розгляд пакета документів про допомогу, що містить у собі допомогу Україні, почали близько півдня за місцевим часом , почавши з обговорення. Сенатори готують два поіменні голосування щодо наступних питань:
  • Пропозиція внести поправку сенатора Шумера до законопроєкта "Про національну безпеку H.R.815", об'єднавши в один пакет чотири, що стосуються допомоги Ізраїлю, Тихоокеанського регіону і власне безпеки США. 
  • Клопотання про завершення дебатів щодо Законопроєкту про національну безпеку H.R.815. , яке дає можливість перейти до голосування за законопроєкт. ⁠
Після цього сенатори мають 30 годин (але не більше однієї години на кожного) для обговорення законопроєкту. Тривалість цієї частини процедури залежить від того, як багато сенаторів виявлять бажання виступити й скільки часу виступатимуть. Є надія, що остаточне рішення дізнаємось вже за кілька годин, коли пройде основне голосування - або ж наберемося терпіння і чекатимемо понад добу.  

Байден обіцяв не зволікати

Нагадаємо, 20 квітня, у Конгресі США відбулось голосування Палати представників за законопроєкт про допомогу Україні. Основною частиною майбутнього військового пакета, як очікується, буде артилерія і засоби протиповітряної оборони. Нашій країні виділять 61 млрд доларів. 

Деяке озброєння вже запакували й повантажили, воно знаходиться на літаках у Європі. Відправлення його до України може відбутися навіть наступного дня після того, як законопроєкт схвалить Сенат і підпише президент Джо Байден. 

Як писав Інформатор, президент Сполучених Штатів Америки, Джо Байден пообіцяв, що негайно і без зволікань підпише законопроєкти стосовно допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню, як тільки їх затвердить Сенат. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube