Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
Всі можливі витрати західних країн оцінюються у понад трильйон доларів
Майже один трильйон доларів на відновлення України готова вкласти Туреччина. Турецькі ЗМІ пишуть про величезні можливості, які постають у таких масштабах вперше з часів Другої світової. Наразі Київ є постійним замовник турецьких послуг з відновлення.
Останнім часом з України зросла кількість замовлень. Про це пише видання Bloomberg.
Оскільки замовлення на резервні електрогенератори для України стрімко зросли, турецька компанія Aksa Power Generation нарешті відправила до Києва відділеного менеджера. Завдання Саліха Комерджу, проте, не обмежувалося лише наглядом за поточним бізнесом в країні, постраждалій від війни. Також йшлося про те, що станеться, коли обстріли врешті-решт припиняться.
Ситуація на передовій не дає уявлення, коли або як завершиться війна росії проти України. Українські невдачі в останні часи "попсували" настрій у Києві. Але зростаючий вплив компаній поступово збільшує свою присутність на місцях з очікуванням найбільшої інвестиційної можливості з часів щонайменше Другої світової війни.
"Уряди, керівники компаній та інвестори позиціонуються в очікуванні реконструкції, вартість якої Європейський інвестиційний банк оцінює на понад 1 трильйон доларів публічного та приватного капіталу. Ураховуючи інфляцію, це більше, ніж в п'ять разів, ніж маршалівський план, фінансований США, який підтримав промислове відродження в Європі після поразки Німеччини", - йдеться в матеріалі.
Турецькі компанії відновлюють мости і дороги, надають енергетичні генератори та мобільні лікарні, сподіваючись мати перевагу, коли розпочнеться конкуренція за великі контракти. Проте, наразі мало що зроблено для довгострокової та більш ефективної підтримки після бойових дій, визнають журналісти.
Німецькі та австрійські компанії планують проєкт в інфраструктурі та обороні, JPMorgan Chase & Co. чекає робочих груп для "попереднього проєктування", тоді як Данія досі пожертвувала 120 мільйонів євро (130 мільйонів доларів) на відновлення суднобудівного хабу Миколаєва.
"Кожен будує свої кола", — сказав представник Aksa в українській столиці з листопада. "Я хочу бути посеред цього, серед людей, які були тут напередодні — і знати всіх".
Те, де відбудеться відновлення, покаже, на що буде схожа майбутня Україна. Мільярди доларів передбачено для областей країни, що контролює Україна.
Керівник проєкту відновлення в Україні заявив, що наразі не може намалювати картину майбутньої форми своєї країни після закінчення війни. Питання також включають в себе те, як гарантувати, що російські агресори не повернуться в разі якогось мирного договору, і як країна, яка страждає від корупції, опрацює надходження допомоги.
"У нас є шанс побудувати краще, ніж було в СРСР", — сказав Мустафа Найєм, голова Державного агентства з розвитку інфраструктури та реконструкції, у своєму офісі в Києві.
Наразі Україна має проблеми з отриманням допомоги для підтримки своєї військової активності, не кажучи вже про відновлення країни. Прорив стався на початку лютого, коли Угорщина зняла свій опір проти пакету допомоги ЄС на 50 мільярдів євро.
Але на місцях виконуються роботи для забезпечення роботи країни і підготовки до реконструкції. Українські енергетичні компанії відновлюють побиту росіянами інфраструктуру, а сільськогосподарські компанії перестворюють транспортні маршрути.
З перших днів повномасштабного російського вторгнення офіційна Анкара встала на бік України та підтримує нас. Хоча позиція Туреччини є досить неоднозначною. З одного боку, Анкара визнає територіальну цілісність України та засуджує агресію рф. З іншого боку, продовжує тісну співпрацю з агресором та не вводить проти кремля жодних санкцій.
Також саме Туреччина була головним медіатором та посередником в зерновій угоді, що зараз не діє через дії москви. Однак при цьому в цій країні знайшли прихисток більше 220 тисяч наших біженців.
Загалом, турецька сторона діє в руслі тисячолітньої традиції "візантійської політики". Її дії можна характеризувати як "і вашим, і нашим". Це викликає певне невдоволення в Офісі президента, однак важливо розуміти, що Туреччина діяла так завжди, це основа їхньої міжнародної політики. Тож слід ставитися до цього з розумінням та максимально розвивати контакти з Анкарою, схиляючи вибагливих турків на наш бік.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі», а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Мер Києва оголосив про запуск синьої гілки метро між Деміївською та Либідською станціями влітку, проте існують різні прогнози щодо завершення робіт. Директор "Автостради" вказав на можливий термін у весняний період. Одночасно, заплановано початок ремонту перегону Почайна - Тараса Шевченка влітку. Як вплине цей паралельний процес на запуск синьої гілки метро? Долучайтеся до перегляду відео, щоб першими почути коментар експерта Дмитра Беспалова.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.