Подібну ідею раніше намагалися реалізувати в Samsung та HTC
Блокчейн-компанія Solana, яку заснував українець Анатолій Яковенко, новий криптосмартфон Saga. Його вартість склала 1 тисячу доларів. Сам розробник каже, що хоче таким чином розв’язати проблеми прив’язаності до комп’ютера для виконання транзакцій.
Проаналізував нову розробку та шанси на успіх криптосмартфону Saga український Forbes. Як розповідав ще в 2022 році на конференції Disrupt 2022 Анатолій Яковенко, він постійно чув історії, що людям доводилося кидати свої справи, аби повернутися до комп’ютерів для підписання важливих транзакцій. На тій конференції у зв’язку з цим і анонсували криптосмартфон Saga, який має вирішити цю проблему. Завдяки ньому користувачі можуть робити транзакції, керувати токенами та NFT-активами ще з мобільного девайсу.
“Майже 7 млрд людей по всьому світу використовують смартфони, а понад 100 млн людей мають цифрові активи”, – казав Яковенко.
Окремо він зазначав, що виробники ґаджетів чомусь не намагаються підтримати криптосферу в цьому питанні. Проте, як пишуть у Forbes, це не зовсім так. Свої криптосмартфони раніше вже представляли техногіганти Samsung і HTC, ізраїльський криптостартап Sirin Labs. У підсумку, ці ідеї не дали очікуваних результатів.
Його криптосмартфон Saga розробив каліфорнійський виробник електроніки Osom. Спочатку компанія хотіла випустити свій перший власний смартфон, але потім засновник компанії Джейсон Кітс познайомився з Анатолієм Яковенком, і ідея змістилася в бік криптосмартфону Saga.
Новинку Яковенко показав 13 квітня 2023 року у Сан-Франциско. Базова ціна Saga склала 1 тисячу доларів. Цікаво, що найновіша модель нового iPhone 14 Pro у США зараз складає ті ж 999 доларів, так що новий девайс ставить себе на ту ж планку. Крім направленості це пояснюється і начинкою криптосмартфону.
Характеристики Saga:
Останній пункт дозволяє здійснювати зі смартфону блокчейн-транзакції та використовувати свої цифрові активи. Для підтвердження можна використовувати сканер відбитку пальців. Ключі шифрування зберігатимуться у сховищі Seed Vault. Водночас, децентралізовані програми можна буде завантажити в спеціальному магазині Solana dApp Store.
“Saga є першим пристроєм, де крипта фактично розглядається як громадянин першого класу в мобільному телефоні. Безпеку мобільних гаманців дуже, дуже складно забезпечити. А це означає, що інновації та користувацький досвід у цій сфері рухаються надзвичайно повільно”, – сказав Яковенко під час презентації.
Нещодавно стало відомо, що Біткоїн поступився статусом “кращого блокчейн-протоколу”. Тепер лідером у цьому напрямку став основний конкурент токену – Ethereum. Також виявилося, що саме в цій мережі розташовані головні DeFi-проєкти. Список лідерів складався саме за принципом дії технологій, а не капіталізації компаній чи токенів.
Водночас, сам Біткоїн нещодавно подолав чергову психологічну позначку. Вперше з 10 червня 2022 року він коштував понад 30 тисяч доларів, і на піку його вартість склала 30 403 доларів. Такий показник зафіксували 11 квітня.
Нагадаємо, що Україна внесла Xiaomi в число міжнародних спонсорів війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.