За результатами опитування групи Рейтинг, 54% українців переконані, що Путін відмовився їхати на переговори до Стамбула саме через небажання припиняти війну. У мирні домовленості без гарантій безпеки та повернення територій суспільство також не вірить
Станом на березень 2025 року переважна частина громадян України не покладає великих сподівань на мирні перемовини з Росією як засіб завершення війни. За результатами опитування соціологічної групи "Рейтинг", 54% респондентів переконані, що відмова президента РФ Володимира Путіна від участі в переговорах у Стамбулі свідчить про його небажання завершити збройний конфлікт. Ще 22% вважають, що Путін злякався особистої участі в діалозі, тоді як 11% пояснюють його позицію прагненням говорити лише з президентом США Дональдом Трампом.
7% ж вважають, що відмова викликана запереченням легітимності президента України Володимира Зеленського. Загалом переговори між делегаціями України та РФ, що відбулися 16 травня у Стамбулі, більшість українців вважає безрезультатними: 66% опитаних прогнозують, що такі зустрічі не зрушать ситуацію з місця, і лише 25% вірять, що вони можуть стати кроком до миру. Близько 4% побоюються, що перемовини навпаки призведуть до ескалації бойових дій.
Питання участі президента Зеленського у мирному процесі за відсутності Путіна розділило українське суспільство майже порівну: 48% вважають, що глава держави не повинен долучатися до таких переговорів, тоді як 47% підтримують його участь.
У березні 2025 року 77% громадян України позитивно сприйняли ініціативу тимчасового 30-денного перемир’я, яку підтримує Київ разом із західними союзниками. Однак 79% опитаних рішуче відкидають пропозиції Росії щодо припинення вогню, вважаючи їх неприйнятними. Крім того, більшість населення наполягає на необхідності гарантій безпеки від партнерів.
Попри внутрішні та зовнішні виклики, рівень підтримки президента Зеленського демонструє стабільність. У березні він склав 68% - на тлі попередніх рейтингів це зростання, яке соціологи пов’язують з реакцією українців на події у США та політичну турбулентність навколо Білого дому.
Попередньо, згідно з окремим дослідженням КМІС, 57% українців вважають будь-яку угоду з Росією без повернення окупованих територій і відновлення цілісності держави - приреченою на провал. Таку позицію поділяли громадяни всіх вікових категорій у січні. Водночас кількість тих, хто вважає, що ситуація в країні розвивається у хибному напрямку, зросла до 46% у лютому, хоча 38% респондентів продовжують вірити в правильний курс.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.