В Україні стає більше тих, хто вважає, що справи розвиваються у неправильному напрямку – опитування

Соціологи зазначають, що на початку повномасштабного вторгнення 68% вважали, що справи розвиваються правильно

Опитування українців
Стало більше українців, які вважають розвиток справ неправильним. Колаж: Інформатор

Стає дедалі більше українців, які вважають, що справи всередині держави розвиваються у неправильному напрямку. Таких вже 46%. Ще 38% дотримуються протилежної думки.

Про це свідчать результати опитування КМІС, яке опублікували 14 лютого. Його провели на початку поточного місяця серед повнолітніх українців на підконтрольній території.

За даними соціологів, на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну про те, що в державі все розвивається правильно, казали 68% опитаних громадян. Напрямок України вважали неправильним лише 16%.

“Далі частка тих, хто говорив про правильний напрямок, поступово знижувалася і водночас зростала частка тих, хто говорив про неправильний напрямок”, – підкреслили у дослідженні.

Вже на початку лютого 2024 року лише 38% вважали напрямок розвитку справ правильним. А 46% вважали, що відбувається у неправильному напрямку.

В Україні стає більше тих, хто вважає, що справи розвиваються у неправильному напрямку – опитування 1

“Опитування КМІС наприкінці 2024 року показували, що попри всі складні обставини та невизначеність, більшість українців зберігали оптимістичні погляди на майбутнє. Водночас справді є тенденція до зростання песимізму, а результати поточного опитування щодо напрямку справ додатково показують, що є багато питань, які турбують українців”, – зауважив, коментуючи опитування, виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.

В Україні стає більше тих, хто вважає, що справи розвиваються у неправильному напрямку – опитування 2

Опитування українців

Найбільшою загрозою для себе на наступні 12 місяців громадяни України вважають не окупацію територій і не посилення обстрілів з боку Росії. Головною проблемою більшість вважають зростання цін та інфляцію. На другому місці – економічна криза. А от посилення обстрілів та окупація займають третє та четверте місця. Про це йшлося в дослідженні соціологічної групи “Рейтинг”.

Нещодавнє опитування Socis показало, що серед українців щомісяця у геометричній прогресії зростає кількість прихильників ідеї переговорів задля припинення бойових дій. Від лютого 2024 року по грудень цього з року відсотковий показник прибічників ідеї мирних переговорів з РФ серйозно зріс. Лише незначна кількість громадян вважають, що війна в Україні має тривати до виходу на кордони 1991 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube